İlk On Günde Hamilelik Belirtileri Nelerdir

Konu, 'Gebelik' kısmında Leyya tarafından paylaşıldı.

1. L

Leyya Yeni Üye

_

Gebeliğin ilk on günde Belirtileri

Hamilelik Dönemi Belirtileri İlk On Gün

Beklenen adet tarihinde gecikme her zaman gebeliği göstermese ya da gebelik bulunmasına rağmen adet görülebilmesine karşın binlerce yıldır olduğu gibi hala gebeliğin en erken bulgusudur.

Hamileliğin ilk belirtileri adet gecikmesi, gerginlik, göğüslerde büyüme, halsizlik, vajen akıntısında artış, hassasiyet, bulantı, alkol ya da kahveden tiksinme, kusma ağızda metalik tat yiyeceklere ilginin değişmesi örneğin, bazı besinlere aşırı istek, yorgunluk, sık idrara gitme, duygusallaşma.

Bulantı
    Sabahları daha belirgin olan bulantılar genelde günün ilerleyen saatlerinde hafifler ya da kaybolur.Bazı hastalarda beklenen adet gününden bile önce ortaya çıkabilir. Gebeliğin 10. haftasına kadar şiddeti artabilir. Büyük bölümünde daha sonra kaybolur. Gebelik hormonunun (Chorionic gonodotropin) düzeyindeki artışa bağlanmaktadır.

Fazla uyuma ihtiyacı
    Genelde hamileliğin erken dönemlerinde ortaya çıkar. Çalışan hanımlar bunu daha iyi fark edebilir.

2. B

Bengü Yeni Üye

Bende ilk ayda sadece uyuma isteği vardı sonrası zaten kabustu bulantı ve kusma

3. m

manya Misafir

merhabalar ben ayın 27 sinde adet görüyorum her ay adet olmama 8 gün var 21.01.2014 te kan tahlili yaptırdım ve sonuç 17.25 çıktı doktor hamile olabileceğimi söyledi sizce durum nedir ve fena halde kasık ağrılarım bel ağrılarım oluyor ne yapmalıyım

4. s

simoche28 Yeni Üye

mide bulantısı dışında sanırım hamileyim :d
    teşekkürler

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş