İlişkinizin Düşmanlarını Öğrenmeye Hazır Mısınız?

Konu, 'Kadın Erkek İlişkileri' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

1. ender

ender Yeni Üye

Aşkınızın katili olan bazı davranışları zaman zaman yaparız; ama asla farkına varmayız. İşte ilişkinizi kurtaracak bazı ipuçlarını size bu yazımda aktarmaya çalışacağım. Umarım faydalı olabilirim.

*Beni hiç dinlemiyorsun; hep bağırıyorsun; beni üzmek hoşuna gidiyor gibi söylemler sakin iken düşündüğünüzde eleştiriden başka bir şey değil. Ama zaman ilişkinizde bu cümleleri sarf etmekten kendinizi alıkoyamazsınız. Bu ifadeleri olumlu bir dil ile anlatan cümleler kurmanız ilişkinizi yıpratmanızın önüne geçecektir. Kısacası partnerinizi eleştiri bombasına maruz bırakmamaya gayret etmelisiniz.

*Çiftleri en yıpratan durumun sürekli kendinizi haklı çıkarmak olduğunu biliyor muydunuz? Bu nedenle partnerinizi haksız çıkarmamaya gayret etmelisiniz.

*Hiç değişmiyorsun hep aynı şeyleri yapıyorsun ve bu durumdan adeta zevk alıyorsun gibi damga cümleleri ile eşinizi üzüp kırabilirsiniz. Ona bu cümleleri sarf ederken hiç düşündünüz mü siz ne kadar değiştiniz? Önce kendinizi değiştirip eşinizi ondan sonra eleştirin derim.

iliskinin-en-buyuk-5-dusmani.jpg

*İlişkinizin olumsuz taraflarının sorumluluğunu her daim karşı tarafa yüklerseniz karşınızda gergin ve sinirli bir eş görme ihtimaliniz artar. Bunu yerine ilişkimizde zorlanıyorum tüm yükü ikimiz üstlenirsek daha iyi olur gibi bir söylemde bulunursanız ilişkiniz yolunda gidecektir.

*İlişkiniz kötüye giderken eşinize terapist havası ile yaklaşmanızda yanlış olacaktır. İlişkinize yön vermeye çalışırken eşinizi karşınızda bulabilirsiniz. Bu tavra kesinlikle girmeyin derim.

2. Murat

Murat Yönetici

Her ilişkide hata vardır, bunları öğrenmek buna göre hareket etmek ilişkiyi kurtarmak için önemli faktörler.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Her iliskide ayri bir problem vardir, asil önemli olan bu problemleri beraber asabilmektir bana göre.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş