İlişkide Öfke Kontrolü Nasıl Sağlanır?

Konu, 'Kadın Erkek İlişkileri' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

1. elnur

elnur Yeni Üye

166411619-thinkstock-kavga-tartisma-bosanma-ayrilik-glr.jpg

Yaşadığınız ilişkide zaman zaman sorunlarla karşı karşıya kaldığınız olur. Partnerinize sinirlenirsiniz ve ne yapacağınızı şaşırırsınız. Daha doğrusu ilişkinizde öfke kontrolü gerçekleştiremezsiniz. İşte bu durumda öfke kontrolünü nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda size neler yapabileceğiniz ile ilgili bilgi vermek istiyorum.

*Partnerinize kırıldınız mı? Ya da sizi sinirlendirdiği zaman bu durumu onu suçlamadan anlatmalısınız. Hissettiklerinizi anlatırken ben dilini kullanmayı tercih etmelisiniz.

*Ne kadar sinirli olursanız olun öfkenizi kontrol etmeyi bilin fiziksel şiddete başvurmayın. Karşınızdaki kişiye vurmayın. Ya da eşyaları fırlatma gibi eylemlerde bulunmayın.

*Sizi sinirlendiren ya da öfkelendiren konu hakkında konuşun. Konu saptırmayın. Eskiden sinirlendiğiniz konuları açmayın.

*Öfkelendiğiniz konuyu eşinizle konuşmak için doğru zamanı bekleyin. Eşinizle yalnız kaldığınız bir zaman dilimini seçin.

*Sorun her ne ise sorunu bağırıp çağırarak halletmek yerine çözüme ulaşacak çözüm yolları denemelisiniz.

*Sinirli iken seçtiğiniz kelimelere dikkat edin. İstemediğiniz kelimelerin ağzınızdan çıkmasına engel olmalısınız.

*Partneriniz size kendini anlatmaya çalışıyorsa onu dinlemeden sözünü kesme tercihinde bulunmayın.

2. Murat

Murat Yönetici

Ah bu öfkelerin gözü kör olsun, sakin bir adam olamadık gitti.

3. elnur

elnur Yeni Üye

İkili ilişkilerde bir taraf her zaman öfkesini kontrol etmeyi bilmelidir; yoksa aileler yıkılmaya mahkumdur:(

4. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Öfke genel olarak her turk erkeginde var diye dusunuyorum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş