Hilal Cebeci’nin Hayatı ve Kariyeri

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

1. R

Rabba Bölüm Yöneticisi

Hilal CEBECİ’yi küçüklüğümde en çok köylü güzeli albümü ile çok seviyordum. Zamanında bu şarkı çok meşhur ve sevilen bir şarkıydı. Hala çok nadir olarak aklıma geldikçe küçüklüğümü hatırlar gülümserim. Şimdi sizlerle Hilal CEBECİ ile ilgili yaptığım araştırmayı paylaşmak istiyorum.

4 Temmuz 1976 yılında İstanbul’da doğup büyüyen Hilal CEBECİ kendi kurduğu fasıl grubu ile İstanbul’un otellerinde ün kazanmıştır. Mithat Paşa Kız Meslek Lisesi’nden 1994 yılında mezun olan CEBECİ 1997 senelerine kadar Çubuklu Hayal Kahvesi, Fayton Bar gibi İstanbul gece kulüplerinde çalışmıştır. 1999 senesinde Köylü Güzeli albümü ile müzik yarışmalarında en başarılı kadın şarkıcılar arasındaki yerini almıştır. 2000 yılında Alo Yarışma programı ile sevilen sanatçı 2001 yılında En Güzel Ben Severim isimli albümünü çıkarmıştır. Fakat bu albümünde ilk albümündeki başarıyı elde edememiştir. 2003 yılında çıkardığı albüm ile adeta bir yükseliş dönemine girmiştir. Bu albümünde yer alan İpe İpe, Ayırma Bizi ve Üzülürsün şarkıları ile sevenleri ile buluşmaya devam etmiştir. En son 2005 yılında çıkarmış olduğu Kim Gitsin albümü ile de fazla başarı kazanamamıştır.

Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş