Hayvanlar ve Yavruları, Gülme Oyunu

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Çocuklarla hayvanlar ve yavruları ile ilgili sohbet edilir. Eşeğin yavrusu sıpa, koyun yavrusu kuzu, atın yavrusu tay, tavuğun yavrusu civciv olduğu anlatılır. Sohbet görsellerle desteklenir. Bu hayvanların taklitleri yapıldıktan sonra “Kuzu kuzu me/bin tepeme/haydi gidelim/Ayşe teyzeme” tekerlemesi söylenir. Tekerleme söylendikten sonra öğretmen bir kuzu kuklası (Çomak kukla önceden hazırlanır.) ortaya çıkartır ve “Benim adım Kuzu Zuzu, size bir armağanım var.” der. “Ben de size bir şarkı öğretmek istiyorum.” der ve çocuklarla “Ali Baba’nın bir çiftliği var.” isimli şarkı söylenir.

Öğretmen sınıfa rengârenk balonlarla gelir. Balonlar şişirilerek çocuklara dağıtılır.

Müzik eşliğinde dans ederlerken havaya atılan balonu da düşürmemeye çalışırlar. Balon yere düştüğünde hepsi donar kalır. Öğretmen müziği keser. Çocuklara dokunmadan onları güldürmeye çalışır. İlk gülen diğer oyunda öğretmenle birlikte diğerlerini güldürmeye çalışanlardan olur. Tek kişi kalana kadar oyun sürer. Oyunun galibi günün en ciddisi ilan edilir. Çocuklara balon resimleri dağıtılır. Çocuklar resimleri istedikleri gibi boyarlar. İsteyen neşeli isteyen ciddi yüzler çizebilir.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş