Hayvanlar Nerelerde Yaşarlar

Konu, 'Doğa Bilimleri' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

1. Hayvanların Barınakları Nerelerdir
    Hayvanlar Nerelerde Yaşarlar
    Hayvanların Yaşadıkları Yerler

SUDA YAŞAYAN HAYVANLAR
    Suda yaşayan yüzlerce hayvan türü vardır Bunların başında balıklar gelir. Balıklar deniz , göl ve akarsularda yaşar Suda yaşayan memeli hayvanlar da vardır Köpek balıkları , balinalar , yunus balıkları suda yaşayan memelilere örnektir.
    KARADA YAŞAYAN HAYVANLAR
    Köpek , at , yılanların bir bölümü , aslan , tavşan , inek , eşek , koyun , keçi , kurt , fil , kanguru , kaplumbağaların bir bölümü , kertenkele , deve geyik gibi hayvanlar ile ; serçe , leylek , atmaca , güvercin , karga gibi kuşlar karada yaşar.
    HEM KARADA HEM SUDA YAŞAYAN HAYVANLAR
    Bu hayvanlar yaşamlarının bir bölümünü karada bir bölümünü de suda geçirir Su kaplumbağası , kurbağa , su yılanı timsah , kaz , ördek , martı , pelikan , karabatak ve penguen hem suda hem de karada yaşayan hayvanlardır.

Memeli Hayvanlar Memeliler, omurgalı hayvanların en gelişmişidir.Çoğunlukla karada yaşarlarBalina,yunus ve fok gibi suda yaşayan hayvanlarda vardır.

Balinalar sürüler halinde, çoğunlukla soğuk okyanuslarda yaşarlar.Arktik denizlerde yaşayan en iri ve büyük memeli hayvandır.

Hayvanların Yaşadığı Yerlerin Resimleri

2. Misafir

Misafir Misafir

3. Misafir

Misafir Misafir

Ormanda kümeste barınakta doğada
  4. Misafir

Misafir Misafir

:eek::)ççokkkkkkkkkkkk kolaymış
  5. Murat

Murat Yönetici

Mesela Yunuslar denizlerde yaşar :)
  6. Hayvanlar kendilerine neresi uygunsa oralarda yaşarlar
  7. Atlarda ahırda yaşarlar altlarına talaş serilir iyi olur.
  8. irem önder

irem önder Misafir

yaaaa ben öle demek istyememiştim mesela zebra afrikada yaşar gibi demiştim >:<

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. hayvanlar nerelerde yaşarlar

,
  2. keçiler genelde nerelerde yaşarlar