Havayı Temizleyen Çiçekler

Konu, 'Bağ Bahçe İşleri' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

1. yosun

yosun Süper Yönetici

KURDELE ÇİÇEĞİ
    havayi-temizleye-cicekler-kurdele-cicegi.jpg
    Her türlü ortamda rahat eden cok uyumlu bir bitkidir.

ISI: Oda ısısı 25 c olması yeterlidir.
    IŞIK: Aydınlık bir yerde olması onun icin yeterli olacaktır.
    SULAMA:Yaz aylarında düzenli olarak sulanması gerekmektedir. Kışın ise su azaltılmalıdır.
    NEM: Yazın bazen yapraklarına su püskürterek nemlendirebilirsiniz.

KASIMPATI ÇİÇEĞİ
    havayi-temizleye-cicekler-kasimpati-cicegi.jpg
    Genelde bahçede dış mekanlarda tercih edilen bir çiçekli bitki türüdür. Minik türleri salon bitkisi olarak kullanılmaktadır.

ISI: Serinlikten hoşlanan bir bitki türüdür. 15 c. yeterli ısıdır.
    IŞIK: Kasımpatı için aydınlık bir ortam onun icin uygundur. Yaz aylarında ise mümkün oldugu kadar güneş ışığından korumak gerekmektedir.
    SULAMA:3 günde 1 defa su verilerek topragı nemli tutulmalıdır.
    NEM: Yapraklarına su püskürterek nemlendirebilirsiniz. Tabi çok sık olmamak kaydıyla.

EV SARMAŞIĞI
    havayi-temizleye-cicekler-ev-sarmasigi-cicegi.jpg
    Fazla sulama ve ani ısı değişikliklerinden kacınmak gerekir aksi halde yaprak dökmesine sebep olunur.

ISI: Oda sıcaklıgı yeterli bir ısıdır. 10 derecenin altında bulunmamasına dikkat ediniz.
    IŞIK: Sarmaşık için aydınlık bir ortam uygundur.
    SULAMA: Yazın bol bol sulanması gerekmektedir. Kışın ise su oranı azaltılmalıdır.
    NEM: Nemli havaya bayılırlar. Yapraklarına su püskürterek nemlendirebilirsiniz. Yapraklarına zarar vermemeye dikkat edilmelidir.

AGLAONEMA
    havayi-temizleye-cicekler-aglaonema-cicegi.jpg
    En fazla tercih edilen salon bitkilerindendir. Kolay bakımı ilede bitki severlerin her zaman gözdesi olmuştur.Her 2- 2,5 yılda bir kez saksı degistirmek yeterli olacakatır.

ISI: Ilık ve nemli havada en uygun ortamı sağlanmış olur.
    IŞIK: Golge bir yer tercih etmektedir.
    SULAMA: Yazın bol bol sulanması gerekmektedir. Kışın ise az su verilmelidir.
    NEM: Nemli havaya bayılırlar. Yapraklarına su püskürterek nemlendirebilirsiniz. Yapraklarına zarar vermemeye dikkat edilmelidir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Kasım 2015
  2. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Havayı temizleyen bitkileri yetiştirmek yaşama büyük katkı sağlar.

3. yosun

yosun Süper Yönetici

aynen canım bencedee.....

4. kül

kül Yeni Üye

güzel paylaşımın için teşekkürler canım

5. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

havayı temizleyen konusunu resimli olarak yapmış olmanız insanların evlerindeki varolan çiçeklerin hava temizleyip temizlemediğini anlamasında büyük yardımcı olacaktır.

6. Murat

Murat Yönetici

Ben evde pek çiçek tercih etmediğim için konuya eğilmedim, bahçede yetişen çiçekleri daha çok seviyorum.

7. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Huzur veriyor cicekler insana. Bizim evde birkac tane var, guzel oluyor bence seviyorum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...