Hattuşaş Antik Kenti nerede

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında TÜRKiye tarafından paylaşıldı.

1. T

TÜRKiye Yeni Üye

Çorum Hattuşaş Antik Kenti hakkında bilgiler
    Hattuşaş Antik Kenti Çorum,hattuşaş resimleri
    Hattuşaş Antik Kenti nerede

Hattuşaş Antik Kenti Çorum

Hattuşaş, Hititler'in geç tunç çağı dönemindeki başkentidir. Çorum ilinin 82 km güneybatısındaki günümüzdeki adıyla Boğazkale ilçesinde bulunmaktadır.

Kent, tarih sahnesinde, Hitit İmparatorluğu'nun MÖ 17. ile 13. yüzyıllar arasında başkenti olarak yer almıştır. Hattuşaş'a 1986 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine dahil edilmiştir. Hattuşaş Çorum'un Sungurlu ilçesinin güneydoğusunda Boğazkale ilçesinin 4km doğusundadır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Ağustos 2015
  2. c

cavss Yeni Üye

Üzerinde bir çok medeniyet kurulmuş stratejik öneme haiz bölgelerden.

3. i

irem Yeni Üye

Hattuşaş kendi Çorumda görmeyenlere tavsiye ederim

4. M

Misafir Misafir

Hattuşaşa tur yapmak isterdim çok gizemli bir şehir

5. M

Misafir Misafir

6. B

BİLGİN Misafir

Çok sağ olun kısa ama güzel bir bilgi benim aradığımda bu idi zaten (EMEĞE SAYGI):cool::):eek::p;):D:rolleyes:

7. M

Muhibbi Yeni Üye

Hattuşaş Çorum'dadır. Ben gittim oraya gerçekden çok güzel harika bir yerrr

8. Şaban

Şaban Yeni Üye

Ben gıttım çok guzel bır yer gıtmenızı tavsıye edrım Çorum'da

9. a

araştırmacı Misafir

hattuşa gerçekten çok güzel.. hititlerin çorum ili ortaköy ilçesinde şapinuva şehride bulunmaktadır.. Hititlerin dini başkenti ve pazar yeri olarak kullandıkları yerler bulunmuştur.. yolları düzenli olmadığı için reklamı yapılıp adı duyulmamıştır. incesu Kanyonuna gitmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum dünyada nesli tükenmekte olan birçok kuş çeşidi bulunmaktadır..

10. b

biri Misafir

harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :);):cool::p:D:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::D:D:D:D:D:D:p:p:p:p:p:p:p:p;);););););):):):cool::cool::cool::cool::cool:

11. Çorumluyum ve daha görmedim duymadım bilmedim:oops::(:confused:

12.  
  13. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Isminden belli farkli bi sehir olusu.. InsAllah nasip olur birgun gideriz.

14. Murat

Murat Yönetici

Geçtiğimiz yıl gitmiştim harika bir yer sizinle bu görüntüleri paylaşmak isterim.
    Hattusas Bogazkale görüntüsü.JPG hattusas çorum.jpg

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş