Hangi Yiyecekler Sivilce Yapar

Konu, 'Cilt Hastalıkları' kısmında draftdraft tarafından paylaşıldı.

1. d

draftdraft Yeni Üye

Hangi Yiyecekler Sivilce Yapar
    Hangi yiyecekler sivilce yapar?
    Sivilce Yapan Yiyecekler nelerdir

Sivilcelerin nedenleri ve sivilce yapan yiyecekler:

Aknelerin sebebi hormondaki değişiklikler ve düzensizliklerdir.Fakat yağlı yiyecekler yemek,yanlış cilt bakım ürünleri,derideki bakteriler sivilce oluşumunda önemli bir etkendir.

Yıllardır yapılan çalışmalarda, besinlerle akne arasında bir bağ bulunmadığın belirten uzmanlar bu kanının değiştiğini ve yüksek glisemik yükün akneyi artırdığı,insülün yüksekliğinin uzun sürmesi akneyi etkilediği, aşırı yağlı besinlerin akne oluşturduğu gösterilmiştir.

Bu sebeple yağlı yiyecekler,süt ,tatlı,çikolata vb. besinler daha dikkatli tüketilmelidir.

2. a

açelya Yeni Üye

Bana kuruyemiş, çikolata ve kızartma türü şeyler hem sivilce yapar hemde cildim çok çabuk yağlanır

3. E

Ecenur Yeni Üye

Cilt yağlandığı zman sivilce çıkar. yağlı yiyeceklerden kesinlikle kaçınılmalı el yüz hergün sabunla yıkanmalıdır.

4. E

Ecenur Yeni Üye

ayrıca kullanılan makyaj malzemeleride yüüzde sivilce cıkarıyor kullanılarn fondatenler örnegin yağlı oldukları içn yüzde sivilce yapıyr

5. M

Misafir Misafir

daha ayrıntılı söylerseniz sewinirim :)

6. M

Misafir Misafir

Selam arkadaşlar benim yüzümde çok yağlı suartımda gözümün altında küçük bir iz (akne) var. Bunun dışında azıcık alınımda sivilce çıkıyor. Doktor'a gittim ve 2 tane ilaç önerdi. 2sinide kullanıyorum sabah ve akşam olmak üzere pek bir faydası yok.

7. i

isimsiz Misafir

bence sivilcelerin oluşumunda streste etkili.yani çıkacağını düşündüğünüz zaman psikolojik olarak çoğalıyorlar.onları normal görmeli ve büyük bir sorun olarak düşünmemeliyiz.tabi yediklerimizde önemli yer tutuyor

8. B

Babet Yeni Üye

başkalarını bilmem ama bana sivilce yapan yegane şey kuruyemiştir.

9. T

Taha Yeni Üye

Yağlı yiyecekler genelde sivilce oluşumuna eğilimlidir.

10. F

Filiz12345 Misafir

SİVİLCE YAPAN GIDALAR ; çikolata-dondurma-sosis-sucuk-salam-dondurulmuş gıdalar-muz-ekmek-kurabiye-kek-şekerleme-kurabiye-mısır-patates kızartması-pirinç-pizza-makarna-margarin-meyve suyu-kraker-puding-cips-krem peynir-kızarmış yiyecekler..!
    SİVİLCE YAPMAYAN GIDALAR; elma-fındık-kavun-armut-yoğurt-makarna-mercimek-fasulye-domates-yoğurt-ıspanak-nohut-balık-fındık-nar..! Ayrıca; günde 8-10 bardak su içmek ve ıhlamur suyu ..

11. S

Seyit Yavuz Misafir

Merhabalar… [:)]

Yıllardır akne(sivilce) problemi yaşayan birisi ve bir diyetisyen olarak tükettiğimiz besinler ile akne şiddeti arasında ilişki olup olmadığını araştırdım. Sonuç olarak tükettiğimiz besinler ile akne şiddeti arasında yapılan çalışmalar çelişkili sonuçlar vermiş bazı besinlerin akneyi artırdığı bazılarının ise azalttığı tespit edilmiş… Fakat aralarındaki ilişkiyi kesin olarak kanıtlayan yeterli sayıda araştırma olmadığı için malesef şuanda akne ile tükettiğimiz besinlerin ilgisi olmadığı kabul ediliyor… Biz bu ilişkinin varlığına ve kanıtlanması gerektiğine inandığımız için çalışmalarımızda bu alana yönelmeyi uygun bulduk…

Akne şiddeti ile besin tüketimi arasındaki korelasyonu(bağıntıyı) ortaya koymak için diyetisyenler ve dermatologlar olarak ortak bir bilimsel çalışma yürütüyoruz. Akne şikayeti olan kişilerin vereceğim mail adresi aracılığıyla bizimle irtibata geçerek araştırmamıza katkıda bulunmalarını rica ediyoruz… Ayrıntılı bilgi almak için mail ile sorularınızı iletebilirsiniz. [&:]

İletişim: seyityavuz@diyetisyeniz.org

Sağlıklı Günler Dilerim.
    Dyt. Seyit Yavuz

12. c

cem ah Misafir

Yağlı yemek sivilceye yol acar mı?

13. h

hale yöjgp Misafir

Yağlı yemek eğer fasulye , pırasa vb. Yemeklerse sivilce yapmaz ama kaşar peynir, çukolata vb. Gıdalar sivilce yapar:)

14. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Bu sebeple yağlı yiyecekler,süt ,tatlı,çikolata vb. besinler daha dikkatli tüketilmelidir.

Herturlu yagli yiyecek icecek turu seyler sivilceye yol aciyor, ama kisiden kisiye degisiyor tabi hangi dozda ve hizda cikmasi.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş