Hamurişleri Buzdolabında Nasıl Saklanır ?

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Börek Dolapta NAsıl Saklanır ? , Pasta Buzdolabına Konur mu ? ,
    Poğaça Buzdolabında Durur mu ?

Bu Sorulara Tek Tek Cevap Aradıl.. Hamurişleri Buzdolabında Saklanır mı ?

Hamurişlerini dondurucuda saklamak herşeyden önce pratik bir iş ve aşağıda belirteceğim hiç bir şeyin tadı bozulmuyor. Özellikle çalışan hanımların kurtarıcısı olan derin dondurucu hamurişlerinde de oldukça işe yarıyor. İşte dilediğiniz zaman çıkarıp ısıtabileceğiniz hamurişleri ve saklama yöntemleri. Bu arada bahsedilen yöntemler tamamen benim uygulamalarımdaır. Sizinde yaptıklarınız varsa yorumda bulunabilrisiniz:

Börekler: böreklerimin buzluk böreği dışında olanları genelde pişirip, kesip buzdolabı poşetinde muhafaza ediyorum. çıkarınca ısıtıp tüketiyoruz.

Pastalar: Pastaları da aynı kekeler gibi pişirip dondurucuda saklayabilirsiniz. Bu zamana kadar bir iki kere denedim ve memnun kaldım ama dondurucuya gidecek kadar pasta kimin evinde kalır ki? biz hemen tüketmeyi seçiyoruz.

Kekler: genelde misafir geldiğinde iki tepsi yaptığım yada canım sıkıldığında oturup yaptığım keklerimin hepsini pişirip, sıcaklığı genelde ikili paketler halinde sera streç'e sarıp dondurucuya kaldırıyorum. Yemeden 10-15 dakika önce çıkarıp, çözülmesini beklemek yeterli. yeni yapılmış kadar taze kekiniz hazır bile:)

Poğaçalar: poğaçaların mayalı olmayanlarının dondurucuda daha iyi sonuçlar verdiğini deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim. Poğaçalarımı da pişirmeyi tercih ediyorum. bunda en önemli etken dondurucudan çıkarıp pişirmeye kalkarsanız altlarının yanma ve içlerinin pişmeme ihtimali. böyle bir duruma ihtimal vermemek için poğaçalarımı da pişirip, sıcaklığı geçtikten sonra 5'er 10'ar paketler halinde buzdolabı poşetine koyup saklıyorum. çıkarınca 150-160 derece ısıtmak s10 dakikada sıcacık poğaçalar için yeterli.

Kurabiyeler: Elmalı kurabiyeyi çok sevdiğimiz ve tükettiğimiz için dondurucumuzda elmalı kurabiye sürekli bulunur. Yakın zamanda tarifini vereceğim ve fotoğraflayacağım elmalı kurabiye dışında kesme kurabiye gibi özellikle dondurucuda saklanabilen kurabiyeleri bulundurabilirsiniz. Ben şahsen kurabiyeleri pişirmeden saklıyorum. çıkarınca çözülmesini beklemeden çok harlı olmayan bir fırın ısısında pişirebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Aklıma geldikçe devamını da yazmayı umuyorum.

2. E

Elif Dilara Yeni Üye

buzluk bölümüne koyuyorum ben yemeden saatler önce çıkarın yumuşacık oluyorlar

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş