Hamilelikte 3.Hafta Belirtileri Nelerdir?

Konu, 'Gebelik' kısmında etamine tarafından paylaşıldı.

1. Gebelikte 3. Hafta Belirtileri neler
    Hamilelikte 3.Hafta Belirtileri
    Hafta hafta gebelik (hamilelik) - 3.gebelik (hamilelik) haftasi
    Hamilelikte 3.Hafta Belirtileri Nelerdir?

Siz henüz hiçbir değişiklik farketmeseniz de hamileliğin en kritik olayı gebeliğin bu haftasında gerçekleşir; döllenme. Yumurtalıktan atılıp, tüp boyunca rahme doğru ilerlemekte olan yumurta hücresi bir grup sperm hücresi ile karşılaşır. Fakat bu sperm hücrelerinden ancak bir tanesi yumurta hücresinin üstündeki zırh tabakasını (zona pelusida) delerek yumurta hücresinin içerisine girmeyi başarır, bu olayın ardından birtakım kimyasal reaksiyonlar ile yumurta hücresi üzerindeki zırh tabakası daha da kuvvetlenerek bir başka sperm hücresinin içeri girmesine engel olur. Yumurta hücresine ulaşmayı başaran sperm hücresi genetik kodunu yumurta hücresi ile birleştirir. Bu olaya döllenme, oluşan yeni hayata ise zigot denir. Bu dönemde ileride doğacak bebeğin tüm genetik yapısı ve cinsiyeti belirlenmiş olur.Döllenmeden sonra daha küçücük bir hücreden ibaret bebeğin hücreleri hızla çoğalmaya devam eder, bu arada rahim içine doğru olan seyahati de devam etmektedir. Bu seyahat 3-4 gün içinde son bulacaktır. Rahim içine ulaştığında hücre sayısını 16 ya çıkarmıştır. Embriyo kendisi için hazırlanmış olan rahim içerisinde yerleşebileceği uygun bir yer seçer. Sıklıkla rahmin fundus dediğimiz en üst kısmında ve arka duvara yerleşir. Bu olaya implantasyon denir. İmplantasyonun gerçekleşmesini hızla çoğalıp farklılaşan embriyonun trofoblast (bu hücreler ileride bebeğin eşi yani plasentayı oluşturacaktır) denen hücreleri sağlar. Bu hücreler birtakım yıkıcı enzimler salgılayarak rahmin duvarı içinde ilerleyerek kendisi için uygun ve güvenli bir yer açmakta ve ayrıca beslenebileceği kan gölcükleri oluşturmaktadır.

Bu haftada hamile kaldığımı hissedebilir miyim ?
    Bu dönemde nadiren de olsa birkaç damladan fazla olmayan ve kendiliğinden duran bir ara kanama ile karşılaşabilirsiniz. Bu kanamaya implantasyon kanaması denir. Nedeni bebeğin rahme tutunmaya çalışırken yıkıcı enzimler salgılamasıdır. Bu ara kanama olmaz ise anne adayı başka herhangi bir ruhsal veya fiziksel değişiklik hissetmez.
  2. Varlığı yokluğu pek belli olmaz bu haftada
  3. Sıklıkla rahmin fundus dediğimiz en üst kısmında ve arka duvara yerleşir. Bu olaya implantasyon denir. İmplantasyonun gerçekleşmesini hızla çoğalıp farklılaşan embriyonun trofoblast (bu hücreler ileride bebeğin eşi yani plasentayı oluşturacaktır) denen hücreleri sağlar.
  4. bu hamilelik olayı tamamen mucize
  5. Misafir

Misafir Misafir

bene çatlatma iğnesi oldum bugün 2 hafta oldu adetimede 1hafta var acaba hamile kalabilirmiyim
  6. Misafirgül

Misafirgül Misafir

bende bebek bekliyorum ama hamilemiyim bilmiyorum
  7. Misafir34

Misafir34 Misafir

bende bebek istiyorum en son 15 agustosda reglı oldum merak edıyorum dun dayanamayıp kan testı yaptırdım ama sonuc negatıf cıktı ıkılemde kaldım arkadaslar sizce 3 haftalık gebelık bellı olurmu beim yumurtlama tarıhım 30 agustos
  8. Misafir

Misafir Misafir

ben hatice 4 cocuk annesiyim besinciye hamileyim suan ayin 15 de regl olmam lazimdi ama suphelerim beni yaniltmadi dun hemde aksam 5 te test yaptim ve positif cikti belirtiler vardi zaten hatta bu belirtilerim ikiz belirtilerinede cok benziyor insaallah herkesin gonlune gore versin rabbim
  9. nisan88

nisan88 Misafir

slm ben 3 haftalık hamileyim adet öncesi ilk gebelik belirtim karnımın altında sürekli şişlik hissediyordum ve sık sık idrara çıkıyordum idrarımda koyulaşma olmuştu ve iştahım normalinden çok artmıştı daha sonra adetim geçikti 3 gün sonunda test yaptırdım olumlu çıktı hayatımın en mutlu günüydü hala daha çok heycanlıyım allah isteyen herkese nasip etsin inşallah...
  10. Hamilelikte belirtiler çok önemli bazen belirti olmayabiliyor bile
  11. Misafir SEVDA

Misafir SEVDA Misafir

Merhaba
    ikiz belirtileri nasıl olur. ben klomen ve yumurta çatlatma iğnesi kullandım. 14.09.2012 de adet gördüm. bu ay için yumurtlama gerçekleşmiş ama bekliyorum.
  12. cansezaa

cansezaa Misafir

bende hamile kalmak istiyorum bu üçüncü haftam adetime altı gün var ama çok sık idrara çıkıyorum ve bacaklarım çok feci ağrıyor aceba hamile olabilir miyim?
  13. Misafir

Misafir Misafir

Slm ben Çok belİrsİzlİk İÇİndeyİm,yardici olun lÜtfen...nİsan88 hanim ; ben de sİzİn gİbİ sik İdrara Çikma,ŞİŞlİk,hafİf halsİzlİk,ÖĞÜrme yaŞadim adetİmden 2gÜn Önce ve sonunda 2gÜn adet oldum,ya da adet sandiĞimizi,bİlmİyrm artik ve 3gÜn sonra Çok az tekrar kanama oldu,Çok az ama,sİzce durum?bugÜn geldİ o 3gÜn sonrakİ azicik kanama,sabah da test(İdrar ve kan)lerİmİ yaptrmiŞtim,2saat sonra alicam ,hayirlisi,bİŞeyler varsa da sÜrprİz olucak eĞer olursa...
  14. melisss

melisss Misafir

bende 2 gün önce ilk test yaptığımda beklemeden testi çöpe attım akşam iş dönüşü çöpe bir çöp daha atmak için kapağını açtığımda çift çizgiyi gördüm inanamadım sbh erkenden bir test daha aldım.. oda pozitif çıktı... sonrasında doktora gittim... ultrasonda bebeği göremedi...kan tahlili yaptrdm pozitif çıktı... önümde kan değerlerimde artış beklediğimiz 1 günümüz sonrasında bebeği görmek için ise 4 günümüz var... çok korkuyorum... kötü birşey olacak diye....ALLAH isteyen herkesin kucağına sağlıklı bebişler almayı nasip etsin.. Kimsenin kucağını boş bırakmasın....
  15. Hamilelikte zaman uzadıkça belirtiler her geçen gün artmaya devam ediyor.
  16. cemre1453

cemre1453 Misafir

selam arkadaşlar en son regli tarihim 4 martta başladı ve 24 günde bir olan düzenli regli dönemini 2 gün bekleyebildim ancak =)) evde test yaptım pozitif çıktı tabi gözlerime inanamayarak aynı gün tahlili yaptırdığımda 3 haftalık gebelik olduğunu öğrendik.. ama bu arada regli sancılarım hariç hiç bir belirti yaşamıyorum.. paylaşmak istedim umarım sorularınıza cevap yaşadığım bir şeyler vardır..
  17. Hamilelik döneminde zaman geçmek bilmez
  18. Ebruli 001

Ebruli 001 Misafir

Adetim 3 gün gecikti. Test yaptım pozitif çıktı. Çok mutluyum hala çok heyecanlıyım. Allah bebek isteyen herkese nasip etsin. 15 gün öncesinden hissetmeye başladım, Tuhaf duygular. Sürekli canım bir şeyler yemek istiyordu. Arada mide ekşimem vardı. Yorgunluk ve halsizlik arada oluyor. Sık sık idrara çıkıyorum. Hava bazen çok sıcak bazen çok soğuk gibi geliyor. Arada hissedilir derecede ateşim çıkıyor ama en fazla 2 dakika sürüyor. Şuanda hasta olacakmışım gibi bir his var sürekli. Hamileliğimin 4 haftasındayım.
    Herkese iyi geceler..
  19. Fatoss

Fatoss Misafir

Ben 3 haftalik hamileyim kan testin beta hcg puanuma gore. ama ben 2 hafta once anlamistim zaten. Oncelikle Kasiklarimda agrilar baslamisti sonra 4 gun oncesinde basim donmeye basladi. 2 gundur de Karnimin alt bolgesi agriyor ama hafif. Once 4 gun once Testi yaptim pozitif idi bugunde kan testi yaptim ve positif cikti 49.47.

Bu karin bolgesi ve kasik agrilari Normalmi onu anlamis degilim. Ilk hamileligim olacak.
  20. .....

..... Misafir

Adetıme Bi hfta war kasıklarım ağrıyor aksamları midem bulanıyor hamılemıyım szcee?

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. 3 haftalık gebelik belirtileri

,
  2. 3 haftalik hamilelik belirtileri

,
  3. üç haftalık hamilelik belirtileri

,
  4. gebelikte 3.hafta belirtileri,
  5. 3 haftalık hamilelik,
  6. 3 haftalık gebelik belirtisi,
  7. üç haftalık gebelik belirtileri,