Hamilelik Döneminde Baba Adaylarının Görevleri

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Baba olmak heyecanını yaşarken eşinize destek olmaya ne dersiniz? Bunu için yapabilecekleriniz şu şekildedir:

  *Bir baba olarak doğum öncesi tüm doktor kontrollerinize eşinizle birlikte gitmelisiniz. Doktor randevularında bebeğiniz ve eşiniz için yapılacak tüm testlerin ne amaçla yapıldığı hakkında bilgi sahibi olun.

  *Biyolojik baba olarak kendiniz ve ailenizin geçmişi ile ilgili birtakım bilgileri doktorunuzla paylaşmalısınız.

  *18- 20 haftalık bebek ultrasonları sizi heyecanlandıracaktır. Bebeğin ilk hareketlerini hissedebileceğiniz bu ay ebeveyn olarak sizleri heyecanlandıracaktır.

  *Partnerinizle birlikte kursa gidebilirsiniz. Dengeli beslenme; egzersiz yapma; bol bol dinlenme gibi konularda eşinizi yalnız bırakmamalısınız.

  *Bulantının yoğun yaşandığı ilk 3 aylık dönemde eşinize en büyük desteği vermelisiniz. Bu dönemde eşinizi yemek kokularından uzak tutmalı; mide bulantısını önleyecek yöntemleri denemeli; bol sıvı tüketimine özen göstermelisiniz. Çok aç kalmanında bulantıyı arttırdığını unutmamalısınız.

  *Eşinizin yorgunlukla baş edebilmesi için demir ve protein bakımından zengin besin tüketimlerinde bulunmasına özen göstermelisiniz.

  *Eşinizin ruh halindeki iniş çıkışlara karşı anlayışlı davranmalısınız.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Baba olmak için önce Adam olmak gerek. Dün gece 2 üst komşumun kızı aşağı indi Babam Annemi öldürüyor kafasını kanattı diyerek nasılda ağladı kuzum, önce adam olun sonra baba olmak için karar verin lütfen.
   
 3. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  O konuda bir anne olarak baba adayına güvenerek çocuk sahibi olmaya karar vermeliyiz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş