Hafıza Güçlendirici Yöntemler Nelerdir?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

1. K

Kutup Yıldızı Yeni Üye

Gün içinde yaşadığınız bir çok olayı hatırlamanız imkansızdır. Ama dinlenen ya da dikkat edilerek bakılan nesneler ya da olaylar hakkındaki ayrıntıları çok net hatırlayabilirsiniz. Kimi zaman dikkat etmediğimiz sürece evden çıkarken acaba ısıtıcının fişini çektim mi, tüpü kapattım mı ya dolap açıksa gibi tereddütlerle defalarca eve girip çıktığımız olur.

Şimdi sizlere odaklanmanızı yani olayları daha kolay hatırlamanızı sağlayacak bazı yöntemler sunacağım:

*Mesela öğlen yemeğe gittiniz diyelim. Size servis yapan garsonu, masanızın restaurantın neresinde olduğunu, masa örtüsü rengini, menüde neler bulunduğunu dikkat ederek etrafınızdaki ayrıntılar üzerinde odaklanın. Etrafınıza daha farklı gözlerle bakarak kafanızda içinde bulunduğunuz ortamı şifrelemeye gayret edin. Kısacası iyi bir gözlemci olun ki olayları hatırlamanız daha kolay hale gelsin.

*Evden çıkmadan önce tüm her şeyi yaparken bunları yüksek sesle hafızanıza alın ki defalarca eve girip onu yaptım mı, bunu unuttum mu gibi bahanelerle eve geri dönüp kontrol etme durumunun önüne geçin.

*Aynı anda birden çok iş yapmaktansa sıra ile ve hafızanızaalarak yaptığınız işleri çeşitlendirin.

2. Orko

Orko Bilgi Sihirbazı.

Hafızamızın güçlü olması için gerekli vitaminleri alıyor olmamız gerekiyor. Mesela ben balık yiyerek hafızamın güçlü olmasını sağlıyorum.

3. Netice

Netice Yeni Üye

Zaman zaman unutkan olabiliyoruz bu gibi durumlarda B12 eksikliğimiz var mı yok mu kontrol ettirmek gerek

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş