Güzellikle İlgili Doğru Bilinen YanlışlarG

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında hayallerim tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayallerim Yeni Üye

  Güzelliğine önem verenler arasında yer alıyorsanız sizler için aşağıda araştırmış
  olduğumuz bilgileri mutlaka okumanız gerekmektedir.

  *Selülit ile ilgili kahvenin iyi olduğuna yönelik bilgiler duymuşsunuzdur. Günde 2 fincandan fazla kahve tüketiminde bulunmamanız önerilmektedir. Ayrıca selülit kremlerinin içinde kahve bulunduğunu da unutmamalısınız.

  *Saçınızın rengini açmak istediğinizde limon suyu ve doğal güneş ışığından yararlanmanız söylenmektedir. Bunu fazla abartmanız durumunda saçınızın renginin mat ve kötü görünmesine sebep olabileceğinizi de unutmamalısınız.

  *Dişlerinizin beyazlaması için karbonat kullanmanız önerilmektedir. Bunun için haftada 1 kere bu işlemi uygulayabilirsiniz. Eğer bu uygulamayı abartırsanız diş mineleriniz erken yaşta incelir ve diş sağlığınız tehlikeye girer.

  *Tüylerin jiletle alınması sonucunda daha gür çıktığı söylenmektedir. Bu bilgide yanlıştır. Jiletle temizlik işleminizin ardından nemlendirici ile nemlendirerek kızarıklık ve kaşıntının önüne geçebilirsiniz.

  *Gözleriniz sık sık şişiyorsa çayın göz şişkinliğine iyi geldiğini unutmamalısınız. Bu aynı zamanda rahatlatıcı bir tedavi yöntemidir. Demlenmiş çayın içine biraz pamuk batırın ve pamuğu gözünüzün üstüne koyun. 5 dakika içinde gözlerinizdeki şişkinlik gidecektir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş