Gül Yağı ve Faydaları

Konu, 'Şifalı Bitkiler' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

1. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Gül yağının sayısız faydaları var bunlardan bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum.

Antiseptiktir yani Mikropları Öldürücü özelligi vardır
    Cilde canlılık verir.
    Cildi gerginleştirir.
    Cilt temizliğinde kullanılır.
    Doğum lekerini giderir.
    Boğaz hastalıklarında gargara yapılarak kullanılır.Boğaz ve bademcik iltihaplarının giderilmesi için yardımcıdır.
    Ellerinizin güzelleşmesi için gül yağını badem yağı ile karıştırıp kullanabilirsiniz.
    Alerjik ciltler, egzamalı ciltler ve açık yaralara iyi gelir.
    KULLANILIŞI:

Cilde masaj yapılarak uygulanır.
    Bir çay bardağı suya 10-15 damla damlatılarak gargara yapılır.

Bazı tavsiyeler;
    4 damla gül yağını saç fırçanıza dökün saçınızı tarayın. saçlarını besleyip canlandıracaktır.

Vazelinin içine 8 damla gül yağı koyarak el ve cildinize sürebilirsiniz.
    Saf zeytin yağının içine 10-15 damla gül yağı koyun, vücuda masaj yapın.
    30gr şampuanın içine 12 damla gül yağı koyun. Karıştırın saç diplerine masaj yaparak yıkayın. Saçı besler, saç kepeklenmesini önler.

Ekli Dosyalar:

2. Tam olarak gül yağı kullanım alanı belirlersek bu dogrultuda gül yağının cilde faydalarını görebiliriz.
  3. Nehir

Nehir Admin Yetkili Kişi

Gülle yapılmış cilt bakım ürünleri satan bir mağaza görmüştüm ankamall de kullananlarda çok fayda gördüklerini söylüyorlar.
  4. Nursena

Nursena Admin

İçindekiler : Tanen,gallik asit,anthocyanin ve guercitrin içerir. Faydaları : Antiseptiktir.Koku verici olarak kullanılır.Cilde canlılık verir.Cildi gerginleştirir.Cilt temizliğinde kullanılır.Doğum lekerini giderir.Boğaz hastalıklarında gargara yapılarak kullanılır.
    Kullanım Şekli : Cilde masaj yapılarak uygulanır.
    Bir çay bardağı suya 10-15 damla damlatılarak gargara yapılır.
    GÜL YAĞI İLE YAPILABİLECEK BAZI ÖNERİLER

• 4 damla gül yağını saç fırçanıza dökün saçınızı tarayın. saçlarını besleyip canlandıracaktır.
      [*] Vazelinin içine 8 damla gül yağı koyarak el ve cildinize sürebilirsiniz.
      [*] Saf zeytin yağının içine 10-15 damla gül yağı koyun, vücuda masaj yapın.
      [*] 30gr şampuanın içine 12 damla gül yağı koyun. Karıştırın saç diplerine masaj yaparak yıkayın. Saçı besler, saç kepeklenmesini önler.
      [*] Küvete banyo suyunun içine 11-15 damla gül yağı damlatıp iyice karıştırın. Göze temasını önleyerek içinde 15-20 dakika oturun.
  5. Gül yağı ile cildimi parlatıyorum ve cildime bir canlılık katıyorum
  6. Murat

Murat Yönetici

Gül yağının doğum lekelerini kısmen giderdigini duyanlar tarafından tercih sebebi oldugunu biliyormuydunuz?
  7. Gül yağının cilde faydalarını biliyorum ruhada faydası varmış duydugum kadarıyla.
  8. Antiseptiktir.Koku verici olarak kullanılır.Cilde canlılık verir.Cildi gerginleştirir.Cilt temizliğinde kullanılır.Doğum lekerini giderir.Boğaz hastalıklarında gargara yapılarak kullanılır.
  9. Misafir

Misafir Misafir

arkadaşlar bazı saçlara iyi gelmiyormuş sabah yıkayınca akşam yine yağlanıyormuş doğrumu öyle söylüyorlar
  10. Misafir

Misafir Misafir

arkadaşlar gerçekten faydalı mı yaa
  11. Gül yağının faydalarını okuduktan sonra kullanma isteğim arttı
  12. elde etmek icin baya ugrasilan 1 litre gul yagi elde etmek icin 4 ton gul yapragi gereken baya pahali bi yag.
  13. Çok faydalı bır sey gül yagı çok önemli
  14. Misafir

Misafir Misafir

yüzümü bikaç günde parlattı harika bişey gercekten..
  15. Gül yağı cildimiz için çok faydalı
  16. guzellik

guzellik Misafir

bencede bende kulandim super siyah lekeler bile kalmadi
  17. laraaa

laraaa Misafir

kizlar hic cemen otu yagini denediniz mi ben denedim suuuuuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeer tombul tombul yanaklarim var simdi cokmustu yanaklarim kulanmadan once ama simdi inanilmaz on gunde farka inanamadim deneyin ve gorun
  18. remziye

remziye Misafir

en mükemmelllllllllllllllllllllllll
  19. Gül ve gülden yapılma ürünleri cilt için oldukça faydalı buluyor uzmanlar.
  20. yaren su

yaren su Misafir

arkadaşlar bende şimdi kullanıyorum ilk defa sürdüm ve faydalarına baktım yüzüm önce çok yandı ama şimdi yanığı durdu arkadaşım bana tavsiye etti tarlaya gittim die yüzüm mahfolmuştu arkadaş tavsiyesiyle aldım bakalım ama şuan yüzüm rahat yüz için kullananlara tavsiyem sürdükten sonra yüzünüzü kapatın beyaz bi yazmayla ama dikkat edin yandığında bile açmayın

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. gül yağı

,
  2. gül yağının faydaları

,
  3. gül yağı faydaları

,
  4. gul yagiının faydaları,
  5. Gül yağının faydası,
  6. gül yağı içilir mi,
  7. gul yag,