Gripten Korunmanın Yolları Nelerdir?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

1. d

denizfeneri Yeni Üye

Grip olmaktan bıktınız ve artık gripten korunmalıyım diye mi düşünüyorsunuz? O halde gripten korunmak için size vereceğim tavsiyelere iyi kulak vermelisiniz.

*Günde en az 1 kase kaymaksız yoğurt tüketin.

*Bağışıklık sisteminizi zayıflatan stres ve aşırı yorgunluk durumlarından mutlaka uzak durun.

*Eylül- Kasım ayları içerisinde mutlaka grip aşısı olun ve aşı olduğunuz dönemde grip olmamaya özen gösterin.

*Grip olduğunuz zaman hemen doktora başvurmak yerine doğal bitkilerden yararlanarak tedavi olma yoluna gidin. Eğer 1 hafta içinde iyileşmezseniz doktora başvurun.

*Zararlı alışkanlıklarınızdan uzak durun ve sıcak tavuk suyu çorbası içip bol bol dinlenin.

*Bol vitaminli yiyecek ve meyve tüketimlerinde bulunun. Ellerinizi sık sık yıkayın; böylece mikroplardan sürekli arınırsınız.

2. D

Dürdane Teyzeniz Yeni Üye

Merhaba Denizfeneri, İyi güzel bilgiler vermişsin ama hazır yoğurt yemek bir işe yaramazki cancazım ev yapımı yoğurt yemek lazım neden çünkü probiyotiktir... Probiyotik ne işe yarar bağışıklık istemizi güçlendirir bağışıklık sistemimiz güçlenirse ne olur hastalıklar bize yanaşamaz kısaca hasta olmayız olsakta çok çabuk atlatırız canım kardeşim benim. Bende Reflü vardı doktora gittim Probix ( Probiyotik Kapsül) verdi. İçmeye başladığım günden beri reflü meflü kalmadı. Bağışıklık sistemimide güçlendirdi. Bak bu probiyotik kapsüller depresyona da iyi geliyor... Denemeni ve tavsiye etmeni öneriyorum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş