Gripten En Kolay Korunma Yöntemleri

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Kış aylarındayız ve grip ile nezle vakalarında büyük artış var. Bu yüzden Gripten ve nezleden korunmanın en basit yöntemleri ile ilgili bilgiler verelim sitedik.

Grip ve nezle gibi soğuk algınlıklarının önüne geçmenin en önemli faktörü bağışıklık sistemini kuvvetli tutmaktır. Bağışıklık sisteminde oluşabilecek hafifliklerden dolayı bu gibi hastalıklara hemen davetiye çıkartmış oluyoruz.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için boza, kestane ve sarımsak tüketmek en güzel yöntemdir.

GRİP-İÇİN-ALINABİLECEK-ÖNLEMLER.jpg

Gripten korunmak için verebileceğmiz en güzel önlemleri şöyle sıralayabiliriz.

Öncelikle bol sıvı içeren gıdalar tüketmelisiniz.

Taze sebze ve meyveler yemelisiniz

Bulunduğunuz odayı mutlaka havalandırmalısınız.

Mümkünse ıhlamur ve adaçayı içmelisiniz.

Yemeklerinize baharat koyun ( nane, kekik, çörekotu )

Bol Bol su için ve ellerinizi sık yıkayın.

Eğer yanınızda hasta birisi varsa pek yaklaşmamalısınız.

Erken Kalkıp erken yatmaya özen gösteriniz.

2. D

Dürdane Teyzeniz Yeni Üye

Göksel kardeşim merhaba. Güzel ve faydalı bilgiler vermişsin eline, emeğine sağlık. Bende senin verdiğin bilgilere ek olarak Probiyotik Kapsül kullanmalarını tavsiye edeceğim. Ben kendim belli bir süredir kullanıyorum çok faydasını gördüm. Ne gibi faydası var derseniz; Bağışıklık sistemimi güçlendirdi, bu sayede grip olmuyorum, olsamda yatırmıyor 1-2 güne eski hayatıma devam ediyorum öbür türlü bir girip olduğunda 1 hafta yatmadan ilaç almadan hayatta geçmiyordu hastalık. depresyona faydası var, reflüye faydası var bayağı uzun bir liste var ama hepsini şimdi yazmak istemedim eğer istenirse yazarım veya link veririm ordan probiyotiklerin ne işe yaradığını öğrenir insanlar... Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş