Gregory Mendel

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

1. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Mendel kanunları olarak bilinen 3 genetik kanununu bulan ünlü bilim adamı[​IMG] kalıtımın prensiplerini ortaya koyan kişi olarak tarihe geçmiştir. Mendel'in kalıtım prensipleri[​IMG] evrim teorisinin geçersizliğini ortaya koyan en önemli bilimsel dayanaklardan biri olmuştur.
    [FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Gregory Mendel bezelyeler üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda kalıtım kanunlarını keşfetti. Aynı zamanda bir din adamı olan Mendel'in bu keşfi Darwin'in evrim teorisinin önemli bir çıkmaza girmesine neden oldu.

[FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Kendi bulduğu kalıtım prensipleri bir yandan evrim teorisini çürütürken[​IMG] diğer yandan Mendel kişisel olarak da tesadüflerin dünyayı oluşturamayacağına[​IMG] herşeyi olduğu gibi[​IMG] dünyayı da Allah'ın yarattığına inanan bir din adamıydı

2. Yasenya

Yasenya Yeni Üye

Paylaşım için teşekkürler.

3. C

Compagno Yeni Üye

Genetik alanında gelmiş geçmiş en büyük bilim adamı ve evrim teorisini çürüten kanıtı da; insanı oluşturan yapı birimlerinin işlevsiz olduğu her birinin doğru yere yerleştirilmek zorunda olduğu ve bunların kendiliğinden doğru yere yerleşemeyeceği gerçiğidir...

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş