Gitsem,geri dönüş yasaklısı,kalsam 'aşk'a firari giyinmiş müebbet zanlısı...

Konu, 'Aşk Şiirleri' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

1. yosun

yosun Süper Yönetici

...yalnızlığın gövdesinde en çok parçalanmış 'o' parça,suskun bir hecede
    takılı(kala)kalmış olsa da apansızlık ;yüzünden ilmek ilmek geçirdiğim
    haykırışlar,ne kadar azalırsa o kadar çok artan...''
    Çırpınışların masum ellerine,lirik bir şiirin teninde yazılmış...''Bir''
    benden başka,hiç kimsenin okumayı beceremeyeceği bir lisan
    hüzmesinde...Zamanın ve mekanın nice zarflarını hatırlayamadığım fakat
    sadece ikimizin sahip olduğu bir evrenden yaratılmış,lavanta kokulu bir
    alfabede...
    [FONT=Book Antiqua][I]Ve... [/I][/FONT]
    [I][B][FONT=Book Antiqua][I][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5]''Yürek Dili''nde... [/SIZE][/FONT][/I][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5][/size][/font][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5][/size][/font][/font][/I][FONT=Book Antiqua][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5][/size][/font][/font][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]sen varken,gücüm olurdu,zaman akmadan dururdu,hatırlasana(!)... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Bildiğini,adımla ''bir'' biliyorum...Biz'den geriye kalan ve payımıza sözüm [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]ona düşen birer adet yalnızlık değil(di)...[SIZE=5]Yalnızlık;seni ilk gördüğüm an'da [/SIZE][/I][SIZE=5][/size][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][/size][/font][/I][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][/size][/font][/B][FONT=Book Antiqua][SIZE=5]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I][SIZE=5]da yanıbaşımdaydı,gözlerinin ellerinden sıkıca tutmaktan vazgeçtiğim an'da [/SIZE][/I][SIZE=5][/size][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][/size][/font][/I][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][/size][/font][/B][FONT=Book Antiqua][SIZE=5]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]da... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Yalnızlık;ne ben'den bir avuç eksik(ti),ne de sen'den bir avuç [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]fazla...Kıvamı Tanrısal bir gücün kusursuz ellerinden çıkma...Aynadaki [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]suretimin,ruhumun aslına kadar uzanmış her bir arşınında... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I][FONT=Arial Narrow]hani aşk seni yormuştu,yolun sonuna koymuştu,dokunma bana(!)... [/FONT][/I][FONT=Arial Narrow][/font][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][FONT=Arial Narrow][/font][/font][/I][FONT=Book Antiqua][FONT=Arial Narrow][/font][/font][/B][FONT=Book Antiqua][FONT=Arial Narrow]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Vaad edilmemiş,kuraklığına çoraklanmış,sinsice,her bir metre kareme bulaşan [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]hastalıklı bir toprak parçası var içimde...Yaşam(ak)ları teker teker takvim [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]sayfalarında doldurduğum...''Yağmur''un ağlamaktan vazgeçmişlik kokularını [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]sürmüş bir buhran...Kendi tenhalığı içinde kıvranan... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I][FONT=Arial Narrow]şimdi,eskiye döner mi,dönse de buna değer mi,cevaplasana(!)... [/FONT][/I][FONT=Arial Narrow][/font][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][FONT=Arial Narrow][/font][/font][/I][FONT=Book Antiqua][FONT=Arial Narrow][/font][/font][/B][FONT=Book Antiqua][FONT=Arial Narrow]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Zamanın asla doymak bilmeyen,cani miğdesinde öğütülmüş ve dumanına dağılmış [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]hayat(lar)...Bir film afişinin;son satırlarına düşmüş başrol oyuncuları... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]''Önce bir 'sen' ve sonra bir 'ben'...'' [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]insan aynı durur mu,ayrılık kolay [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua][COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]...yalnızlığın gövdesinde en çok parçalanmış 'o' parça,suskun bir hecede
    takılı(kala)kalmış olsa da apansızlık ;yüzünden ilmek ilmek geçirdiğim
    haykırışlar,ne kadar azalırsa o kadar çok artan...''
    Çırpınışların masum ellerine,lirik bir şiirin teninde yazılmış...''Bir''
    benden başka,hiç kimsenin okumayı beceremeyeceği bir lisan
    hüzmesinde...Zamanın ve mekanın nice zarflarını hatırlayamadığım fakat
    sadece ikimizin sahip olduğu bir evrenden yaratılmış,lavanta kokulu bir
    alfabede...
    Ve...
    [FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5]''Yürek Dili''nde...

sen varken,gücüm olurdu,zaman akmadan dururdu,hatırlasana(!)...

Bildiğini,adımla ''bir'' biliyorum...Biz'den geriye kalan ve payımıza sözüm
    ona düşen birer adet yalnızlık değil(di)...[SIZE=5]Yalnızlık;seni ilk gördüğüm an'da
    da yanıbaşımdaydı,gözlerinin ellerinden sıkıca tutmaktan vazgeçtiğim an'da
    da...

Yalnızlık;ne ben'den bir avuç eksik(ti),ne de sen'den bir avuç
    fazla...Kıvamı Tanrısal bir gücün kusursuz ellerinden çıkma...Aynadaki
    suretimin,ruhumun aslına kadar uzanmış her bir arşınında...

[FONT=Arial Narrow]hani aşk seni yormuştu,yolun sonuna koymuştu,dokunma bana(!)...

Vaad edilmemiş,kuraklığına çoraklanmış,sinsice,her bir metre kareme bulaşan
    hastalıklı bir toprak parçası var içimde...Yaşam(ak)ları teker teker takvim
    sayfalarında doldurduğum...''Yağmur''un ağlamaktan vazgeçmişlik kokularını
    sürmüş bir buhran...Kendi tenhalığı içinde kıvranan...

[FONT=Arial Narrow]şimdi,eskiye döner mi,dönse de buna değer mi,cevaplasana(!)...

Zamanın asla doymak bilmeyen,cani miğdesinde öğütülmüş ve dumanına dağılmış
    hayat(lar)...Bir film afişinin;son satırlarına düşmüş başrol oyuncuları...

''Önce bir 'sen' ve sonra bir 'ben'...''

insan aynı durur mu,ayrılık kolay oyun mu,dokunma bana(!)...

Acımtrak bir gecenin koynundan,boynuma sarılmış kördüğüm(ler)...Lacivert bir
    hüznü,fondip yapmış ve dolmuş ve boşalmış ve bir kez daha boşalmaya dolmuş
    sarhoş kadehler...

''Gitsem,geri dönüş yasaklısı,kalsam 'aşk'a firari giyinmiş müebbet
    zanlısı...''

artık ben vazgeçtim,(yalnızlığı) seçtim,herşey bitti,anlasana(!)...

Bazı artık sabahların,en nef(es) alınılası sebepsizliklerinde,ayrılığı
    ''ortak bölen'' saymış yazgıların,aynı bedende hecelenmiş heceleri...
    Ve...
    Hep [SIZE=5]''o'' son'a lal olmuş sevgilileri...
    Çıkardım yüreğimden [SIZE=5]''o''na dair dikilmiş en şeffaf kıyafetleri...
    Ve...
    Tek celsede kırdım bedelsizce hükmedilmiş ruhların boynu bükük
    kalemlerini...[/SIZE][/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT][/I][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5][SIZE=5][FONT=Arial Narrow][FONT=Arial Narrow][SIZE=5][SIZE=5][/size][/size][/font][/font][/size][/size][/font][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5][SIZE=5][FONT=Arial Narrow][FONT=Arial Narrow][SIZE=5][SIZE=5][/size][/size][/font][/font][/size][/size][/font][/font][/I][FONT=Book Antiqua][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5][SIZE=5][FONT=Arial Narrow][FONT=Arial Narrow][SIZE=5][SIZE=5][/size][/size][/font][/font][/size][/size][/font][/font][/B][FONT=Book Antiqua][FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5][SIZE=5][FONT=Arial Narrow][FONT=Arial Narrow][SIZE=5][SIZE=5][COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]oyun mu,dokunma bana(!)... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Acımtrak bir gecenin koynundan,boynuma sarılmış kördüğüm(ler)...Lacivert bir [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]hüznü,fondip yapmış ve dolmuş ve boşalmış ve bir kez daha boşalmaya dolmuş [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]sarhoş kadehler... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]''Gitsem,geri dönüş yasaklısı,kalsam 'aşk'a firari giyinmiş müebbet [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]zanlısı...'' [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]artık ben vazgeçtim,(yalnızlığı) seçtim,herşey bitti,anlasana(!)... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Bazı artık sabahların,en nef(es) alınılası sebepsizliklerinde,ayrılığı [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]''ortak bölen'' saymış yazgıların,aynı bedende hecelenmiş heceleri... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Ve... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Hep [SIZE=5]''o'' son'a lal olmuş sevgilileri... [/SIZE][/I][SIZE=5][/size][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][/size][/font][/I][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][/size][/font][/B][FONT=Book Antiqua][SIZE=5]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Çıkardım yüreğimden [SIZE=5]''o''na dair dikilmiş en şeffaf kıyafetleri... [/SIZE][/I][SIZE=5][/size][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][/size][/font][/I][FONT=Book Antiqua][SIZE=5][/size][/font][/B][FONT=Book Antiqua][SIZE=5]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Ve... [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]Tek celsede kırdım bedelsizce hükmedilmiş ruhların boynu bükük [/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua]
    [COLOR=purple][B][I][B][FONT=Book Antiqua][I]kalemlerini...[/I][/FONT][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/I][FONT=Book Antiqua][/font][/B][FONT=Book Antiqua][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/size][/font][/COLOR][/size][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/size][/size][/font][/font][/size][/size][/font][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/size][/font][/COLOR][/size][/font][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/font][/COLOR][/COLOR][/size][/font]

2. Nursena

Nursena Admin

Sen varken gücüm olurdun sensiz hayat nefesimden eksilen bir dua gibiydi kalben seni bekleyen bir sahil martısı gibi. :)

3. Şaban

Şaban Yeni Üye

önce bir sen daha sonra bir ben:):)

4. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş