Gelincik Yaptık; “Gıdıklama” oyunu; Sabun Köpükleri Yapıyoruz

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Sanat:

Öğrencilere büyük parçalar halinde kırmızı grafon kâğıtları verilir. Çocuklar grafon kâğıtlarını ellerinde yuvarlamaları için yönlendirilirler. Yuvarladıkları grafon kâğıdını beyaz kâğıda yapıştırırlar. Bu, gelinciğin çiçeği olur.

Çocuklar çiçeğe sap ve yaprak çizmeleri için yönlendirilir.

Oyun Hareket- Müzik:

“Kırmızıyı Seven Dev” adlı oyun tekrar edilir.

Öğretmen; “Kocaman bir dev varmış. Ormanda yaşarmış. Arkadaşlarına kırmızı çiçekler toplarmış. Şimdi sınıfımız devin yaşadığı orman olsun sizler de kırmızıyı seven devler. Kırmızı olan her şey de toplayacağınız çiçekler. Hadi ormanımızda gezelim. Kırmızı çiçekleri toplayalım.” diyerek sınıftaki kırmızı renkli her şeyi bir araya getirerek gruplarlar. (Kırmızı masanın üzerinde kırmızı lego vb.)

“Gıdıklama” oyunu oynanır.

Öğrencilerin ellerine Türk bayrakları verilerek bayrağın da renginin kırmızı olduğu belirtilerek aşağıdaki şarkı birlikte söylenir.

Hep kırmızıdır elbiselerim,

Ben bu rengi pek çok severim,

Bayrağımı cicim çok sevdiğim için,

Hep kırmızıdır elbiselerim.

Fen Matematik:

Öğrencilerin sabun köpükleri oluşturmaları için leğenin içine su ve sabun konulur. Pipetlerle üflenerek büyük balon ve küçük balonlar oluşturulur. Balonlar havaya doğru üflenerek yakalanmaya çalışılır. “Büyük balon patlattım, küçük balon patlattım.” sözleri tekrarlanarak büyük küçük kavramı pekiştirilmeye çalışılır.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş