Soru-Cevap Gelin kayınvalide ilişkisi nasıl olmalı ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Elif Öztaş tarafından paylaşıldı.

1. E

Elif Öztaş Misafir

Selâmün aleyküm benim annem ve babam vefat etti. Onlar yaşarken her türlü sıkıntımızda yardımcı olurlardı. Şimdi ben ağır bir ameliyat geçirdim kendi ihtiyaçlarım dışında iş yapamıyorum. Yakinimizda kayinvalidemden başka kimsemiz yok. Kayinvalidem çok ilgisiz davraniyor. Tek annemiz diye düşününce ilgi bekliyorum ama o çok ilgisiz. Beklentimizi söylüyorum sık sık gelip biraz ilgilenmeni bekliyorum annemiz sensin diyorum yine de tavrı değişmiyor. Bir şey beklememe kararı alıyorum ama o zaman içimde ona karşı anne sıcaklığı olmuyor bu beni rahatsız ediyor. Ancak ne kadar sitem etsek de kayinvalidem hiç umursamiyor. Zaten bugüne kadar 3 kez ameliyat oldum 2 kez Sezeryan la doğum yaptım annemi kaybettim babamı kaybettim hepsinde yabancı gibi davrandı. Ancak yazın annemi kaybettim ve bu ameliyatimda anne sıcaklığını ilgisini ondan bekledim yine yabancı gibi davraniyor. Onun ne sıkıntısı olsa biz yanındayız kendi sorunumuz gibi ugrasiriz ancak ondan aynı ilgiyi göremiyoruz. Onu annemin yerine koydukça üzülüyorum nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum. Lütfen yol gösterin nasıl davranmaliyim

2. Murat

Murat Yönetici

Öncelikle bu zor durumla karşılaştığınız için cenabı Allah'tan size güzel bir yol çizmesini diliyorum. İnsan ilişkileri gerçekten zor, kayın valideniz ile konuşmanız sorunu çözecektir. Ona burada bize anlattığınız gibi sorunları anlatın inşaallah çözülür. Bu konuda profesyonel destek sağlayacak üyelerimizden destek bekliyoruz.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş