Gece Acıkma Nedenleriniz Nelerdir?

Konu, 'Psikoloji' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

1. d

denizfeneri Yeni Üye

Gün içerisinde fazla yemek yemediğini fakat geceleri daha çok acıktığını söyleyen kişilerle karşılaştığınız oldu mu? Ben kimi zaman bu durumla karşı karşıya kalıyorum. Özellikle sabahları öğle saatlerine kadar fazla bir şey yemeyip de akşam sanki hiç yemek yememiş gibi yiyeceklere saldıranlar arasında iseniz bu durum ile karşı karşıya kalma olasılığınız yüksektir. Bu nedenle bu durumun önüne geçmek için birkaç gece midenizi boş bırakıp sabırlı davranmalı ve sabah kahvaltısını yaparak güne başlamalısınız.

Reaktif hipoglisemi yani gece yemekten sonra en az 1 saat içinde kendinizi tatlı türü bir şeyler yemeden alıkoyamama sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda da hekim kontrolünde tedavi olmanız gerekmektedir.

Depresyonda olabilirsiniz. Depresyonda olan bireylerde bilinçsiz yemek yeme alışkanlığı ile karşılaşıldığı gibi aynı zamanda hiç yemek yememe gibi durumlarla da karşılaşılabilmektedir.

Bu durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz mutlaka hekim kontrolünde bu durumun önüne geçmelisiniz; aksi taktirde kısa zamanda hiç beklemediğiniz kadar kilo almaya başlayabilirsiniz.

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Ben kendimi depresyonda olarak görmuyorum ancak geceleri istahli oluyorum, tam tersi sabahlari cok istahli olmuyorum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş