Gürültü Kirliliği Nedenleri Nelerdir ?

Konu, 'DEFG Sözlük' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Gürültü Kirliliğinin Sebepleri Nelerdir ? ,
    Gürültü KİRLİLİĞİNİN Nedenleri Nelerdir ? ,
    Gürültü Kirliliği Sebepleri NELER ? ,

Gürültü, nüfus artışı ve ilerleyen teknikleşmenin bir sonucudur. Gürültünün kuvvetinin rahatsız edici olup olmaması bireysel olarak farklıdır. Bu yaşa, sağlık ve duyarlı olma durumuna bağlıdır. Doğal gürültü, rüzgar, fırtına, dalga çarpması makine gürültüsüne göre daha az tehlikelidir.

Gürültü kirliliğinin en yaygın biçimlerinden biri, özellikle motorlu araçların neden olduğu kirliliktir.

Dünya çapında en yaygın gürültü türü ulaşım sistemlerinden kaynaklanır. Motorlu araçların yanı sıra uçak ve demiryolu araçlarının yarattığı gürültü de önemli bir yer tutar. Şehir planlamacılığında yanlışlar yapılması sanayi ve yerleşim alanlarının birbirine bitişmesine neden olabilir ve sonuç olarak sanayi alanının yarattığı gürültü kirliliği komşu yerleşim birimlerinde yaşayanların sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir. Gürültü kirliliği yaratan diğer etmenler arasında araba alarmları, acil durum sirenleri, çeşitli beyaz eşyalar ile ev âletleri, fabrika makineleri, yapım ve onarım çalışmaları, ses çıkaran hayvanlar, ses sistemleri, hoparlörler ve konuşmakta olan insanlar sayılabilir.

2. Misafir

Misafir Misafir

3. Misafir

Misafir Misafir

Mesela şu an apartmanın önünde kına var işte kirlilik.

4. Muhibbi

Muhibbi Yeni Üye

Bırcok nedenı vardır mesela asfalt çalışması,düğünler,motorlu araçlar ve nüfus artışı....

5. Misafir

Misafir Misafir

arkadaşlar nolur bana yardımcı olun şu an çok kötü başım ağrıyor ve ben yarına bir ödev yetiştirmem lazım gürültü kirliliğinin nedenleri araştırıyorum ama bütün sitelerde aynı yazılar yazıyor bana bulabilimisiniz neden lazım bana çözümü de olbilir :(:confused::confused:

6. elif yıldız

elif yıldız Misafir

ahyyyyy çok kısa bir bilgiiii bu ne yaaaaaa amK :)

7. Murat

Murat Yönetici

En büyük neden biz İnsanların yaşadığımız ortama gereken saygıyı duymamamız.

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. gürültü kirliliǧinin nedenleri

,
  2. gürültü kirliliginin nedenleri ve sonuclari