Gül İle İlgili Kısa Sözler

Konu, 'Güzel Sözler' kısmında kiraz tarafından paylaşıldı.

1. kiraz

kiraz Yeni Üye

Gül İle İlgili Kısa Sözler
    Gül Sözleri kısa
    Gül Hakkında Sözler

En güzel güller en çabuk solarlar ( Andre Maurois )

Gül gider, diken durur ( Ovidius )

Güle kıymet verilmezdi, Aşık ve maşuk olmasa ( Aşık Veysel )

Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline döndürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir.( Mevlana )

Ayın, geceye sabretmesi, onu apaydın eder. Gülün, dikene sabretmesi, güle güzel bir koku verir. Arslanın, sabredip pislik içinde beklemesi, onu deve yavrusu ile doyurur.( Mevlana )

Gül solup, gül bahçesi harap olduktan sonra gülün kokusunu nereden duyabiliriz? Gülsuyundan! ( Mevlana )

Gülün dostu dikendir ( Mevlana )

Her diken gül vermez ( Mevlana )

Her insanın dikeni vardır, gülü vardır Gülünü görecek, oradan seveceksin ( Esat Çoşan )

Herkes bir şeyden hoşlanmaz ki Kimi gider dikeni koparır, kimi gülü

Ya kırmızı gülden ayrı yaşamalı, yahut dikenin acılarını hoş görmeli ( Sadi )

Karaçalıda gül bitmez ( Karacaoğlan )

Ömrünü geçirse de güllerle bahçıvanlar, Bir gülü yeryüzünde gülden güzel kim anlar? ( Faruk Nafız Çamlıbel )

Seher yelinden gül perişan olur, odun perişan olmaz ( Sadi )

Senden bilirim yok bana bir faide ey gül, Gül yağını eller sürünür çatlasa bülbül ( Nevres-i Kadim )

Şu illerin taşı hiç bana değmez, İlle dostun gülü yaralar beni ( Pir Sultan Abdal )

2. Murat

Murat Yönetici

Gül ile ilgili şiirler yada sözlere baktığımızda çok fazla malzeme bulabiliriz, dikeni olmasa acaba neler söylenirdi..

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. gül ile ilgili sözler

,
  2. gül sözleri

,
  3. gül ile ilgili kısa sözler

,
  4. gülle ilgili sözler,
  5. gül ile ilgili şiirler,
  6. Güllerle ilgili sözler,
  7. gul sozleri kisa,