Fotoğraflarda Güzel Çıkma Sırları

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

1. Hayal Gemisi

Hayal Gemisi Yeni Üye

Fotoğraf çektirmeyi seviyorsunuz ama fotoğrafta güzel çıkmayı bir türlü beceremiyorsanız size vereceğim önerilere göz atabilirsiniz.

Fotoğrafçılıkla ilgili kısa bir araştırma yapıp; açı tespiti gerçekleştirebilirsiniz. Çene yukarı/ aşağı, yüz hafif eğik, kameraya direkt bakış, soldan ya da sağdan çekimin hangisinin daha güzel göründüğü gibi ayrıntılarla ilgili bilgi sahibi olmalısınız.

Yüzünüzün güçlü yönlerini bilmelisiniz. Sağ profiliniz mi yoksa sol profiliniz mi daha güzel görünüyor? Elmacık kemikleriniz, gözleriniz, dudaklarınız…. Kısacası hangi yönünüz kuvvetli ise o yönünüz ile fotoğraf çektirmelisiniz.

Gece kulübü, bar ve pavyonlardaki ışıklandırmaların kötü olduğunu unutmamalı; üstten gelen ışıktan kaçınmalısınız. Çünkü üst ışıklandırma saçınızı parlak yüzünüzü karanlık gösterir.

Gülümsemeli ve doğal olmalısınız. Fotoğrafa anlık duygularınızı yansıtın ki fotoğrafınız güzel çıksın.

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Acikcasi ufakken cok dusunurdum bu tur konulari, kendi icimden nasil geliyorsa öyle cikiyorum, elbetteki bazen iyi bazen kötu oluyor ancak dogal olmaya calisiyorum.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş