Firuze Hatun Kimdir

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Naciye tarafından paylaşıldı.

1. N

Naciye Yeni Üye

Gerçekte Firuze Hatun Var mı?

Gerçekte Firuze Hatun Kimdir

Muhteşem Yüzyıl dizisinde bir anda dizinin odağına oturan Cansu dere'nin canlandırdığı Firuze Hatun şifa veren elleri ve Farsça edebiyata olan düşkünlüğüyle ön plana çıkıyor.

Kanuni ile ilişkisi her geçen gün ilerleyen Firuze Hatun Hürrem Sultan'ın da hakimiyetine son verecek gibi görünüyor.

Dizide İranlı bir Süryani olarak karşımıza çıkan Firuze Hatun'un tarihte herhangi bir karşılığı yoktur. Dizi senaristlerinin senaryoya bir eklemesi ve heyecan dozunu arttırmak amacıyla ortaya çıkarılan Firuze Hatun; önümüzdeki bölümlerde görevini fazlasıyla yerine getirecek gibi görünüyor.

2. Murat

Murat Yönetici

Firuze hatunun gerçek hayatta karşılığı yok sanırım, tarihi kayıtlarda bilgi bulamadım.

3. c

canay Yeni Üye

Firuze yi Kanuni çok sevse Hürremin yerine geçerdi.

4. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

dizinin daha çok rayting alması uğruna osmanlının en ünlü günlerini geçirdiği en güçlü dönemini geçirdiği ve dünyanında takip ettiği bir dizide belirli oynamalar yapılması bence yanlış.

5. yarımada

yarımada Yeni Üye

Gökselcim bu bilinçli zaten tarihi kaynaklar zaten o dönemde entrikaları göstermekte bunların üzerine koya koya koskoca bir hanedanı bu şekilde aşağılamak çok onur kırıcı.

6. a

alev Yeni Üye

Firuze çok güzel bir kadın gerçeğini bilmem ama en azından dizide öyle

7. a

ahuu Yeni Üye

Firuze sarayda 3 4 sene kalmayı başarıyor ve bunca sürede yakalanmıyor aslında ilginç.

8. a

alev Yeni Üye

Firuze hatun çok güzel bir kadın

9. M

Misafir Misafir

Senaristlerin ellerinden geldiği kadar tarihten ilham alarak olabildiğince yakın anlatmaya çalışmaları güzel birşey fakat tarihte varlığı olamayan bir kişinin dizide olması ne kadar doğru olabilir.

10. M

Misafir Misafir

11. n

nilüfer Yeni Üye

Bu sefer Firuze hatun gitti Allah rahmet eylesin :)

12. f

fadime Yeni Üye

geçen haftada ölmedi şimdi ne olacak, he Hürrem tutacak diyecek öldürssem öldürrüm seni

13. M

Misafir Misafir

dizi işte, begenmeyen izlemesin..herşey cok gercek te Firuze mi gercekdışı,,çok komik ;)

14. M

Misafir Misafir

Hepiniz yanılıyorsunuz.Firuze Hatun gerçekte vardır.İran Kralının kızı yada karısıdır(Bu bilgiyi okudum ama kızı mı karısı mı unuttum.).Daha sonralarda saraydan kaçıyor veya Hürrem Sultan onu yolluyor(Kitapta yazdığı gibidir).Yani Firuze Hatun var.

15. s

sailormoon Yeni Üye

Firuze artık gidiyor, kimdir diyoruz? kimse :)

16. h

hicran Yeni Üye

Firuze hatun gine paçayı yırttı bakalım neler olacak.

17. b

basket17 Yeni Üye

Attan düşen Firuze hatun bizim eski Türk filmlerindeki kahramanlara benzemeye başladı..

18. M

Misafir Misafir

Cansu dere fİlİmİn baŞinda jenerİkte yok yanİ ÖmrÜ kisadir

19. E

Elif Dilara Yeni Üye

Firuze hatun oldukça güzel bir hatun kişidir

20. M

Misafir Misafir

bende çok mutluyum:p:);) yubi

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...