Fazla Televizyon İzlemenin Zararları Nelerdir

Konu, 'Haberler' kısmında Beyhan tarafından paylaşıldı.

1. B

Beyhan Yeni Üye

Fazla Televizyon İzleyenler Tehlikede

Bu haber beni çok ilgilendiriyor açıkçası ben fazla Televizyon izleyen birisi değilim ama kızım ve eşim çok seviyor. Acaba Televizyon izlemek kızıma ve eşimezararlımı sorusunu sıklıkla soruyorum kendime.

Evet televizyon aslında bilinçli kullanıldığında, insan hayatını oldukça kolaylaştıran bir iletişim aracı bunu hepimiz biliyoruz. Ne yazık ki bizler artık televizyonun esiri haline gelmişken, bilinçli bir kullanım söz konusu bile olamıyor.

Peki o zaman Gelin televizyonun zararlarını maddeler halinde inceleyelim ne dersiniz bu hepimiz için yararlı olacaktır.

- Çok televizyon izleyen çocukların ruhsal dengesizlik yaşaması, ayrıca erken ergenlikle karşıkarşıya kalmaktadırlar.

- Çocuklarda televizyon karakterini örnek alarak, suç oranı artabilir. (Örnekleri vardır.)

- İnsanları gerçekten koparma ve hayalciliğe yönelik yaşam oluşturur. Bu ise büyük bir pisikolojik rahatsızlık haline gelebilmektedir.

- Günümüzde artık çok rahat etkisini gösteren, şiddet, cinsellik, uygunsuz haber ve seviyesiz programlar insanların piskolojik rahatsızlıklara itmetedir. Bu ise bilinçsiz ve geri kalmış bir topluma hazırız demek anlamına gelmektedir.

- Bütün günü televizyon başında geçirmek insanın bağışıklık sistemine zarar vermektedir, ayrıca televizyondan yayıyılan ışığın melatonini azaltması nedeniyle hormanol dengesizliklerin yanı sıra kansere bile yol açmaktadır.

- Bir çok programcı kendi reytingleri uğruna insanların zaaflarını kullanarak bizleri bir nevi “aptal” durumuna düşürmektedirler.

- Çok televizyon başında durmak, imsomnia gibi uyku problemine yol açmaktadır.

- Televizyon görsel içerik olduğundan, insanlara izlerken düşünme imkanı vermez. Beyinin tek lob’unu çalıştırdığı için, zeka gelişimine katkıda bulunmaz. Belgesel tarzı bilgi içerikli yayınlar hariç. Göz bozulmalarına neden olur.Dikkat dağınıklığı ve unutkanlığa yol açar. Kendi kültürünü unutma.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş