Eylem Biyografi-Eylem Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

Biyografi

1984 Londra doğumlu. R&B tarzında şarkıları Appleton Sister’ ın müzik videoları ve kısa film “Son Perde” de rol aldı.. Mazes & Wind Chimes : Physical Theatre’ da ( açık hava performansı dans performansı sergiledi. )

Albüm

>> Aman

1- Aman

2- Mız Mız

3- Masum Masum

4- Yalnızım

5- Çok Geç - To Little To Late

6- Allah Allah

7- I'm Gonna Get Ya

8- Turkish Delight

9- Get Down

10- Summer Dream

11- Young Turks

12- Voluptious

13- Yalnızım ( Club Remix )

Sanatımla müziğimle bir Türk kızı olarak duyurmak istiyorum sesimi

Hadise'nin taklidi olmakla eleştirilen ve İngiltere'de 'Turkish Delight' parçasıyla tanınan Eylem Turkish Artist" densin istiyor.

Altı ay önce 'Aman' isimli bir albüm çıkaran ama ismi herhangi bir sansasyona bulaşmadığı için bir anda 'patlamayan' güzel şarkıcı Eylem Turkish Artist' desinler istiyorum..."

İlk çıktığınız dönemlerde sizin için Hadise'nin taklidi dendi...

O da yapıyor bu işi. Ben kendi şarkımı yazıyorum beni destekledikleri için.

Niye ilk albümünüzü İngiltere'de değil yemekleri... İngiltere'de şu anda üç tane parçam çalınıyor. Zaten oradaki bağımı da koparırsam yanlışlık yaparım.

Albümde kimlerle çalıştın?

En büyük desteğim ailem Gary Benson... Gary beni gördüğünde Eylem diye seslenmez 'Hello Turkish Delight' der hep (gülüyor).

BENİM SAHTELİĞİM YOK

İngilizler Türk lokumunu severler diye biliriz. Albümdeki 'Turkish Delight' şarkınız da aynı etkiyi yarattı mı İngiltere'de?

Kesinlikle çok sevildi. Zaten Gary Benson o şarkıyı benim için yazdı. Herkes hemen elektirik aldı. Hafif eski jango müziği dinleyen insanlar bilir; öyle bir havası var. Her şarkı ağızda farklı bir tat bırakır Türk kızlarını herkes sevsin çünkü Türk kızları gibi dünyada yok! (gülüyor)

Albümde 7 İngilizce 6 da Türkçe parça var. Neden böyle bir konsept seçtiniz?

Çünkü albüme baktığında bir şeyler tütüyor!

Ne tütüyor?

Eylem tütüyor. Eylemin bir sahteliği yok! Albümdeki iki şarkı hariç tüm şarkılar bana ait. Ayrıca iki lisan konuşuyorum. İngiltere'de doğdum büyüdüm ama hiçbir zaman Türklüğümü de inkar etmedim 'Neden Türk tarzı olmasın?' dedim.

İngilizce parçalardan biri de İbrahim Tatlıses'in 'Allah Allah' şarkısı. Bu parçayı İngilizce yapmak kimin fikriydi?

Albüm yaparken taze fikirler gerekiyordu; yeni bir adım böyle bir fikir sundu ve ben de hiç düşünmeden kabul ettim.

Neden İbrahim Tatlıses?

İbrahim Tatlıses çok başarılı bir sanatçı ve ben bir şey istiyorum ama kolay bir şey yapmak istemiyorum. Bir yönden riskti ama kendini zorlamazsam tembellik olur. Kendi tarzıma uydurmaya çalıştım umarım insanlar da beğenir.

Peki promosyon çalışmaları nasıl gidiyor?

Çok yoğun. Her gün çok mutlu oluyorum. Hem Türkiye'deki hem yurtdışındaki Türkler'den güzel tepkiler alıyorum.

Yine de sizi her yerde göremiyoruz?

Aslında çok programa gitmeye çalışıyorum fakat biraz çekingenlik oluyor bende. Bir de zaman problemimiz oluyor. Çünkü yurtdışında da konserlerim oluyor. Hafta sonlarım full yurtdışı konserlerine ayarlanmış durumda

.

BENİM REKLAMA İHTİYACIM YOK

Genelde piyasaya ilk çıkanlar bir sansasyona karışır...

Benim prensiplerim var. Evimden işime her gün bir kelime öğreniyorum... (gülüyor)

Tanınmak hayatınızda bir şeyleri değiştirmedi mi peki?

Daha henüz fark etmedim (gülüyor) Ama mesela alışverişe gidiyorum Turkish Artist' desinler istiyorum..."

kaynak:sabah

'Eylem' zamanı...

[​IMG]Eylem; “AMAN” isimli ilk albümü ile müzik marketlerde…

Popüler Türk müziği hazırlamış olduğu başarılı albüm ile Türkiye’ de de hem basının hem de müzikseverlerin ilgisini üzerine topladı.

Dünyaca ünlü müzisyenlerin çalıştığı Wesley 2Play 7 tanesi ise İngilizce. EYLEM’ in ilk klibi çıkış parçası olan “AMAN” a çekildi.

Aynı zamanda dansı ve sesi ile bir ilk olmaya aday...

Yurt dışındaki “EYLEM” leri;

- R&B tarzında şarkıları Mezzo Soprano ses ve 3 oktav vokal yeteneğine sahip.

- Vocal Tech School eğitim gördü.

- 2 yıl sanat kursunda sahne aldı.

- (BTEC)“STEAMY KNIGHTS” isimli kız grubunda yer aldı.

- 2002 Eurovision şarkı yarışmasında son 8 e kalan şarkı [​IMG]First Night ile büyük ilgi topladı.

- Black History Month Lewisham tiyatrosunda performansıyla başarı grafiğini yükseltti.

- Western Union Yunanistan reklam kampanyasındaki fotomodellik yaptı. İngiltere’de yayınlanan ve raiting rekorları kıran X-faktör programı içerisinde yer alan pop star yarışmasında 50 bin kişi arasından ilk 50 ye kaldı.

- Playstation reklamı Appleton Sister’ ın müzik videoları ve kısa film “Son Perde” de rol aldı.

- Mazes & Wind Chimes : Physical Theatre’ da ( açık hava performansı) dans performansı sergiledi.

Şimdi sıra Türkiye’deki “EYLEM” lerinde...

13-10-2006

2. H

Hoca Yeni Üye

ses tonunu çok beğendiğim şarkıcı. telaffuzu da bi tuhaf ama ona çekicilik katıyor, bu.

3. E

Elma Yeni Üye

Eylem Londrada yaşayan bir türk kızı

4. M

Muhibbi Yeni Üye

hareketleri sempatik, bol gamzeli, güzel şarkıcı.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş