Evlilik proğramları sizce ne ifade ediyor

Konu, 'Anket' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yosun

yosun Süper Yönetici

acaba .insanları buraya iten sebepler nelerdir siz olsanız böyle bir proğrama gitmeyi düşünürmüsünüz [​IMG]

2. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Ben evlilik programlarını açıkcası çok sağlıklı görmüyorum insanları bu programlara iten tamamiyle toplumsal bir bozukluk tabiki böyle bir programa gitmeyi düşünmezdim.

3. yosun

yosun Süper Yönetici

evet canım aynenn ordan bulunan kısmetinde sağlıklı olduğunu düşünmüyorum acıkcası..

4. d

duygulu Yeni Üye

aynennnnn:)

5. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

ya işde buda tv kanallarının yarışı ve insanlarada bi eglenme kapısı çok yersiz ve gereksiz eskiden böyle programmı vardı hem nasıl çıkıpda koca istiyorum diyorlar yaaaa hiç utanmada kalmadıı eskiden ayıp sayarlardı böyle şeyleriii
    kırk yıl kocasız kalsammmmmm bu programlara malzeme olmam yaniiiiiii:))

6. yosun

yosun Süper Yönetici

artık o kadar modern olduğumuz ortada işde canım artık cok normal geliyo herkese baksana herkes program program geziyo maşş:)

7. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

sorma canım yaa her şey ayaga düşdüü ne saygı nede bişe kaldıı evlilik müssesesinide malzeme yapdılar yaa daha nasıl bir şey daha uyduracaklar sabırsızlıkla bekliyorumm.
    görsel medya inanılmaz bi etkileşim aracıı ve bunu bu şekilde kullanmaları beni çok üzüyorr nerde saçma sapan şey var insanların beynine bunları empoze ederek uyuşduruyorlarr düşünme yetilerinide ellerinden alıyorlar. allah sonumuzu hayır getirsinnn

8. yosun

yosun Süper Yönetici

aminn canımmmmm inşşşş hayırlı olurrr..

9. g

gozyasi Yeni Üye

Bu toplumun düşünmeye ihtiyacı varmı sizce?
    Yönetenlerin isteği de zaten insanların düşünme yetenekleriniş ortadan kaldırmak değil mi?
    Bunu da bir güzel başarıyorlar.
    Nasıl MI?
    Bir kısım medya Allah, kitap , peygamber değip dini kullanıyor,
    Bir diğeri bahsettiğiniz gibi abuk sabuk programlarla bu işi yapıyor,
    Akşamlarıda nereyi açarsan dizilerden başka bir şey yok
    Belli günlerde maç sonuçlarının kritiğini yapanlar sanırsın ki dünya şampiyonluğunda söz sahibi takımlarımız varda ..........
    AMA İŞİN ASLINA BAKARSANIZDA İNSANLAR BU PROGRAMLARI HEM ELEŞTİRİYOR HEM DE KARŞILARINA GEÇİP BİR GÜZEL SEYREDİYORLAR.
    AYNI ALLAH KİTAP DİYİPTE KÜÇÜCÜK ÇOCUKLARI İSTİSMAR EDEN YOBAZ DÖNMELER VE ONLARI KORUYAN HOKKABAZ İKTİDARLAR VE OONLARA OY ATAN KAFALARI BAĞLI TOPUKLARI AÇIK KUŞ BEYİNLİLİLER GİBİ.

10. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

Bu toplumun düşünmeye ihtiyacı varmı sizce? demişsin canım
    şu varki bu toplum düşünme yetisi farklı yollarla elinden alınarak hak ettigi gibi yönetiliyor diyorum ben.
    aydın kesimin azalması cehaletin ayyuka çıkmasıyla gelinen içler acısı durum işde bu dinin bile istismar edilerek olmadık ahlaksızları yapılabilmesi bi toplumun çöküşünün başlangıcıdır.
    bir ülkeyi sarsabilmek için 3 temel vardır diyorum ben;
    birincisi terör ,ikincisi ekonomi,üncüsüde din istismarı sizce bunlar ne kadar dogru? ve biz nerdeyiz?
    her ne olursa olsun allah içimizdeki insan sevgisi ve merhameti daim etsin sonumuzu hayır getirsin

11. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

çok doğru Fatmacığım kimisi eline dini almış biyerlere gidiyor kimileride laikliği eline almış biyerlere gidiyor ne din nede laiklik kimsenin tekelinde değil en önemlisi önce kendini sev sonra insanları sev ve senin dediğin gibi merhamette olursa kimsenin kimseye zararı olmaz diye düşünüyorum.

12. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

öyle canım

13. yosun

yosun Süper Yönetici

aynen canımmm..

14. g

gozyasi Yeni Üye

Merhamet.
    Bir insandan başka bir insan için merhamet beklemek.
    Merhameti kim kime yapar.
    Veya;
    merhameti kim kimden bekler hanımlar. Düşünün bakalım.
    Güçsüz olan güçlüden merhamet bekler.
    Işci patrondan merhamet bekler.
    Sakat sağlamdan merhamet bekler.
    GERİ KALMIŞ BİR DEVLET Amerikadan merhamet bekler.
    Kadın erkekten merhamet bekler.
    Zavallılık duygusundan başka bir şey değildir DE NEDİR? merhamet beklemek sizce.yasalar önünde insanlar eşit değilmidir.o halde kim kime acıyıp ta merhamet etme gücüne sahip olabilirki. Böyle abuk bir duyguyu bir kadın sayfasında yazmak bile düşündürücü bence.Biat kültürünün, dilenciliğin mantığı değildir de nedir bu?
    Insana acımak, ona merhamet etmek ancak bizim gibi geri kalkmış toplumların bireylerine özgü bir duygumu ne?
    Zaten konumuz da bu değil di ya Fatma aynur nereden çıkardıysa evlilik programlarını merhamete bağlayıverdi.Başka bir arkadaşta olaya laik , dindar ikilemiyle açıklamaya kalkmış.
    Tartışması bile gereksiz bu ülke laik bir ülke.
    Bunu ben değil Anayasa söylüyor.
    Benim demek istediğim konu "köpeği az doyur ki sana itiat etsin" mantığıyle ilgili.
    Milletin düşünme yeteneğini kaybettirecek televizyon programları yapki, onları kolay yönetebileyim mantığından başka bir şey değil.EVLİLİK PROGRAMLARINA BÖYLE BAKMALI.
    Sizler gibi düşünmediğim için beni bağışlayın hanımlar.
    Sağlık, sevgi, mutluluk dileklerimle.

15. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Selam gozyasi amacımız burada tartışmak değil senin yukarıdaki cümlelerinden yola cıkarak böyle yorumlar getirdik
    Başka bir arkadaşta olaya laik , dindar ikilemiyle açıklamaya kalkmış.
    demişsinya ""Bir kısım medya Allah, kitap , peygamber değip dini kullanıyor,"" dediğinden dolayı bu yorumu ettim.

gereksiz bir konu hakkında gereksiz tartışmalara gerçekten gerek yok amacımız sadece güzel vede faydalı paylaşımlarda bulunmak güzel dileklerin için tşk ler gozyası bizdende sana sevgiler

16. g

gozyasi Yeni Üye

Selam Nehir;
    Tartışmak!!!!!! Amacımız tartişmak değil diyorsun.
    Neden?
    Benim amacım tartışmak.
    Bir konu atılıyorsa ortaya.
    Tartışacağız.
    Kadın olarak. anne olarak. Bu toplumun bir bireyi olarak.
    Öyle değil mi Yağmur.Öyle değil mi Fatma Aynur.
    Konu televizyonda ki evlilik programları ise...
    Öyle biri bir şey söyleyip diğerleri "tamam canım " " bende öyle düşünüyorum canım" la olmaz bu işler.
    Olayı her yönüyle tartışacaksın ki gercekler ortaya çıksın.
    Kadın olarak tartışacaksın.
    Dobra dobra.
    Her üyenide katacaksın konuya.
    İşte o zaman bu sitenin tadına doyum olmaz.
    Sana teşekkür ediyorum Nehir.
    Okuduğun için.
    Ve cevap yazdığın için.
    Sağlık, başarı ve mutluluk dileklerimle.
    Acizane önerim. Kızmak ve darılmak yok .
    Hele yöneticiysen.
    Kural (1)
    Gereksiz konu diyorsan eğer bu konuya zahmet etmeyeceksin bunca yazı yazmaya.
    Gereksiz bir konuyu, başlatana " bu konu gereksiz bir konu" "neden başlatıyorsun" diye ikaz etmediği için bu programın yöneticisine hesap sorarlar.Değil mi canım?
    Kural(2)

17. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Yazdıklarınıza uzun süre kendi nefsim acısından tahammül ettim, kişilik haklarını yerle bir edecek acıklamalarınıza bile söz etmedim.

Sorguladığınız şeyler elbette tartışılmalı , Ancak konunun içerisinde belirli bir zümreyi hedef gösterecek şekilde ideolojik yaklaşımlarınızdan dolayı sizinle bu hususta daha fazla tartışmaya girmek istemedim.

Gereksiz konuya zahmet etme fiiline gelince, gereksiz düşünceleri gereksiz tartışmalar ile itham derecesinde yorumlaran ve yorumların içerisinde bir uzlaşma degilde kargaşa çıkarmayı hedeflediginizden dolayı bu konuyu kapatıyorum.

Forumumuz içerisinde siyasi egilimde konuları tercih etmiyoruz. Bundan sonraki mesajlarınızda bunu düşünerek yazacagınızı umuyor aksi takdirde " google " arama motorundaki siyasi forumlar kelimesinden herhangi birinde size başarılar dilemekten başka çaremiz kalmayacak.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş