Evlenince neden kilo alınır

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

1. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Sizin de aklınıza takıldı mı bilmiyorum ama benim fazlasıyla dikkatimi çekiyor.evlenen insanlar neden kilo alır ? Araştırdım ve buldum.işte cevabı …

Evlenen insanların beslenme şekilleri değişir.bu zamanlarda özellikle zengin sofralarda yenen yemekler ve akrabalar arası davetlerde yiyip içmeler kilo aldırır. tabi burada kadınlar için özel bir durum da söz konusudur.hamile kalmak..hamilelikle birlikte kadınlar için de kilo alma süreci başlamış olacaktır.
    evlilik hayatımız için büyük bir dönemeç.hayatımızla birlikte bedenimizin de büyük değişim yaşadığı bu dönemin öncesi ve sonrası biz kadınlar için oldukça önemlidir. Özellikle bu dönemde aldığımız kilolar çoğunlukla -vücudumuzda kalırsa- “evlendikten sonra kilo aldı”, “kendini bıraktı” gibi yorumları destekler. Dolayısıyla alınan söz konusu kiloların kalitesi bu noktada önem taşır. Sağlıklı bir yaşam için olduğu gibi sağlıklı bir gebelik için de tüm besin öğeleri önemlidir.
    evlendikten sonra kilo almamak için sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat etmek gerekir.hatta bu dikkat daha da rtırılmalı abur cuburlardan kesinlikle uzak durulmalıdır…

2. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

diyene bakkkk:)))))))))))))) alooooooooooo sen yazıyon yemek tariflerinnn evli olmaya gerek yokkkk insanın içi gidiyo görünceee duramayıp yapıyoruz sonrada gelsin kilolarrrrrrrrrrr:))))))))))))))
    pişşşşt kız zehra nerdesinnnnnnnnnnnn bu günahın yarısıda senin :))unuttum sanmaaaaaaaaaaaaaaa

3. yosun

yosun Süper Yönetici

Evetttttt zehra bize bıraktı tarifleri kendi zayıflama kampına girdi galiba)))))))

4. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

kesin yada limiti aşdı nette:(

5. yosun

yosun Süper Yönetici

olabilirrrr ama yaramazlık olmasında ..

6. FATMA AYNUR

FATMA AYNUR Yeni Üye

yosunnnnnnnnn iyi düşünnn iyi olsun bunu unutmaaaaaaa:)
    pozitif iz yaaaaaaaaaa:)))

7. yosun

yosun Süper Yönetici

aynennnnnnnnnnnnnn canımmm kesin kampta geldiğinde sıfır beden kesinn))))))))

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş