Evinize Renk Katacak Saksı Bitkileri

Konu, 'Bağ Bahçe İşleri' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

1. ender

ender Yeni Üye

Evime renk gerekiyor. Çok sıkılıyorum. Birkaç bitki ile evime renk getirmek istiyorum diyorsanız sizler için tavsiye edeceğim saksı bitkilerine sahip olarak bu arzunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
    afrikameneksesi.jpg
    Afrika Menekşesi: Ilık bir ortamda direk güneş ışığı alan ortamlarda mutlu olur. Toprağı kurudukça sulamalısınız. Çok soğuk su ile sulamamalısınız. Dört mevsim çiçeklenebilen bir bitkidir.
    1418554283_spathipylum-baris-cicegi.jpg
    Barış Çiçeği:Uzun ömürlü bir iç mekan bitkisi olup en çok yazın çiçeklenen bir bitkidir. Fazla ışığa ihtiyacı yoktur. Toprağı kurudukça sulanmalıdır.
    anthorium-0.jpg
    Flamingo Çiçeği:Kırmızı renkte kocaman çiçekleri vardır. Sıcak ve gölge ortamın yanı sıra nemli ortamları sever.
    yilbasi-cicegi-schlumbergera-truncata-zigocactus-truncatus-043094.jpeg
    Yılbaşı Çiçeği:Modası geçmeyen bir süs bitkisidir. Direk ışık almayan aydınlık bir yerde yetiştirebilirsiniz. Yaz aylarında düzenli olarak sulanmalıdır. Çok sıcak ortamda bulundurulmamalıdır.
    Guzmanya-guzmania-3.jpg
    Guzmanya: Kırmızı- turuncu rengi ile tropik bir havayı evinize davet eder. Göz alıcı bu çiçek altı aya kadar canlılığını korur. Yarı gölge ve hafif güneşli yerleri seven bu çiçek aşırı sıcak ve aşırı soğukta yaşayamaz.

2. ender

ender Yeni Üye

1418554283_spathipylum-baris-cicegi.jpg

ben buna bayıldım

3. Murat

Murat Yönetici

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş