Eşyalar Konuşuyor; Eşyalarla İlgili Eğlenceli Bir Drama

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Serbest Zaman- Türkçe:

Masaya defter, kitap, sulu boya, kuru boya, pastel boya, makas v.b. okul eşyaları konulur. Bu araçlara göz ve ağız yapıştırılarak karakterize edilir.

“Merhaba, ben bir kitabım. Benimle yeni yeni bilgiler öğrenirsin. Ben sana çok faydalıyımdır. Ama beni sakın yırtma, karalama tamam mı? Yoksa bir daha kullanılamam.

Merhaba, ben bir pastel boyayım. Yaptığın resimleri benimle boyarsın. Beni kırmazsan eğer, seninle çoook resim boyarız, anlaştık mı?

Merhaba, ben bir makasım. Kâğıtları benimle kesersin. Ama beni kullanırken dikkatli olmalısın. Kendine de, bir arkadaşına da zarar vermemeye özen göstermelisin.

(Bütün eşyalar gösterilerek) :

Bizler seninle mutluyuz. Daha da mutlu olmamız için bize iyi bak, bizi koru. Bizimle işin bitince çantana ya da dolabına koy da biz kaybolmayalım tamam mı?” (H. Azman)

Drama:

Bizler kalem olduk çiziyoruz çiziyoruz (İleri ve geri hareket edilir.). Yuvarlak çiziyoruz. (Bel kıvrılır.) Düz çiziyoruz. Ucumuz azaldı kalem açacağı bizi açıyor açıyor açıyor. (Dönülür.) Ucumuz sipsivri oldu. Artık çok yorulduk kalem kutumuzun içine girdik. Kalem kutumuzun fermuarını çektik. Dinleniyoruz. (Yere yatılarak uyuma öykünmesi yapılır.) (N.Şirin)

2. i

ilayda altıner Misafir

:):):)...:pBütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük kentlerde yaşayan insanların karşılaştığı en büyük çevre sorunu çöplerdir.Evlerden atılan katı atıkların yüzde 68'ini organik atıklar,kalan kısmını ise kağıt,karton,tekstil,plastik,deri,metal,ağaç,cam ve kül gibi maddeler oluşturmaktadır.Ülkemizde günde yaklaşık 65 bin ton çöp üretilmektedir.Uygun şekilde depolanmamış çöpler yer altı ve yer üstü sularının kirlenmesine,haşerelerin üremesine,çevreye kötü kokuların yayılmasına görüntü kirliliğine ve çeşitli hayvanlar vasıtasıyla mikropların yayılmasıyla neden olmaktadır:):):)...:p

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş