Erkekleri Bile Ağlatan 9 Film

Konu, 'Sinema, Tiyatro ve Televizyon' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Kimi zaman film izlerken erkekler bile ağlar. Buna inanmak istemeyiz ama bu yadsınamayacak bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte size erkekleri bile ağlatabilecek kalitedeki 9 filmin listesi:

*Piyanist: Filmde ikinci Dünya Savaşı zamanındaki dram hikayeleri konu edinilmektedir. Nazi işgali altındaki Polonya'da yaşayan ve esir kampına gitmekten son anda kurtulan bir piyanistin hikayesi anlatılmaktadır.

*Cesur yürek: Mel Gibson'un başrol oynadığı bu filmde küçük bir çocukken ailesini İskoçya için kaybeden adamın hikayesini anlatmaktadır. Karısının da İngilizler tarafından öldürüldüğünü öğrenen adam kendisini büyük bir halk lideri ve önderi olarak savaşın içerisinde bulur.

*Dedemin İnsanları:Mübadele, bir yere ait olamama, çok sayıda azınlığa, ihtilallere ve öteki kişi olmaya hitap eden filmde kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hayatı konu alınmaktadır.

*Forrest Gump: IQ seviyesi düşük bir erkeğin hayatını konu alan filmde zeka seviyesinden dolayı hiçbir okula kabul edilemeyen bir adam ele alınmaktadır. Bu adam hiç beklenmedik başarılara imza attığı için zamanla tüm dünya tarafından tanınmaya başlar.

*Yol: Sıkı yönetimin en acılı günlerinde çekilmiş bir filmi konu alan Yol; İmralı Adası açık ceza evinden verilen izin ile köy ya da evlerine gitmek isteyen 5 mahkumun yaşadığı zorlukları konu edinmektedir.

*Can Dostum: aristokrat ve zengin bir iş adamı olan Philippe geçirdiği kaza ardından felç olur. Driss adında evine aldığı yardımcısı ve kendisinin hayatı zamanla değişime uğrar.

*Kusursuz Dünya: Butch Haynes ve Terry Pugh'nin hapishaneden kaçması ile sıra dışı serüvenleri konu alan filmde küçük bir çocuk bu hapishane kaçkınları tarafından rehin alınır. Terry çocuğa çok sert davranır bunun sonunda Butch Terry'i öldürür. Daha sonra da çocuğu alıp kaçar.

*Uçurtmayı Vurmasınlar: Barış annesi ile birlikte hapishanede yaşamak zorunda kalır. Bütün mahkumların neşe kaynağı olmayı başaran Barış bu dört duvar arasında birçok olaya tanık olur.

*Mary ve Max: 8 yaşındaki Mary ilgisiz bir ailenin meraklı bir kızıdır. Max rolündeki kişi ise asperger sendromu yüzünden dış dünyayı anlamada oldukça zorlanmaktadır. Mektup dostluğu aracılığı ile bu iki insan tanışır, kaynaşır; adeta hayatları değişir. Filmde duygusal fırtınalar esmektedir.

2. Murat

Murat Yönetici

YOL filmini 25 yıl önce izledim hiçte ağlamadım çünkü anlamamıştım :)

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Valla birini izledimde hangisini hatirliyamadim. Hepsinin ismini biliyorum ama :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş