erkek atkısı ve yapılışı

Konu, 'Atkı ve Şapka Modelleri' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

1. yosun

yosun Süper Yönetici

üstteki modelin yapılışı....

Örnek 30 ilmek üzerine kuruluyor.Ama ben 2 ilmek başlanğıç ve son ilmeği olarak koydum.İpim orta kalınlıkta ve 6 nolu şiş ile ördüm.

1.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    2.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    3sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    4.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    5.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    6.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    7.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    8.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    9.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    10.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    Şimdi ilk bölüm bitti.Ördüğümüz örgüyü tam tersi uygulayacağız.
    11.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    12.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    13.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    14.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    15.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    16.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    17.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    18.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    19.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör
    20.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün
    Bu şekilde örnek tamamlandı. 21. sırayı örmek için 1. sıradakilerden başlayarak tekrar edilecek

eşinize sevgilinize hediye etmeniz dileğiyle

2. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

sevgililer gününün yaklaştığı şu günlerde sevgilimize, eşimize, nişanlımıza yapabileceğimiz güzel ekonomik aynı zamanda da manevi değerine paha biçilemeyecek bir hediye.

3. i

ipekpoyraz Yeni Üye

Erkek atkısında fazla model alternatifi yok ama en azından bu biraz farklı duruyor.

4. Nursena

Nursena Admin

canım benim nasıl yapıldıgı anlatılmış sen ben o birer tane yapsak alternatifi çoğalır :) bu arada gri renk çok hoş.

5. M

Mina Yeni Üye

Yapılışıda var sevindim eşime bir tane örsem fena olmaz

6. Z

Ziyaretci Misafir

ören var mı arkadaşlar ben örmek istiyorum da

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş