Erkek Atkı Modelleri ve yapılışı

Konu, 'Atkı ve Şapka Modelleri' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

1. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Eşlerimize atkı yapmak istedigimiz zaman kararsız kalabiliyoruz , her ne kadar Erkekler kolay begensede yine biz kadınlar en iyisini yapmak isteriz.

Günümüz erkekleri eflatuna yakın ile gri tonlarınıda giyebilmekte.

Klasik Modelleri tercih eden eşlerimizde olabiliyor

O halde atkı yapımını ele almaya başlayalım.

Örnek 30 ilmek üzerine kuruluyor.Ama ben 2 ilmek başlanğıç ve son ilmeği olarak koydum.İpim orta kalınlıkta ve 6 nolu şiş ile ördüm.

1.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör

2.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

3sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör

4.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

5.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör

6.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

7.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör

8.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

9.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 1 kenar ilmeği düz ör

10.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

Şimdi ilk bölüm bitti.Ördüğümüz örgüyü tam tersi uygulayacağız.

11.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör

12.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

13.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör

14.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

15.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör

16.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

17.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek ters ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör

18.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

19.sıra: 1 kenar ilmeği örmeden al- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz ör- 10 ilmek düz ör- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters- 2 ilmek düz- 2 ilmek ters-2 ilmek düz ör- 1 kenar ilmeği düz ör

20.sıra: Sıradaki ilmekleri aynen örün

Bu şekilde örnek tamamlandı. 21. sırayı örmek için 1. sıradakilerden başlayarak tekrar edilecek

Ekli Dosyalar:

2. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

Çok güzelmiş erkek atkı modelleri ama erkekler kolay beğenir sözüne katılmıyorum canım ben eşime ördüm en fazla 3-5 kere kullandı diyebilirim.

3. i

idem Yeni Üye

Erkek şapka modelleri ve yapılışına güzel bir anlatım ile yaklaşmıssınız canım erkek bere modelleri ve yapılışı 2 ters 2 düz atkı örneklemesinden daha başka varmı acaba?

4. Nursena

Nursena Admin

Bu sene erkek kardeşime sıkı güzel bir atkı örmek istiyorum aslında.

5. Kelebek

Kelebek Yeni Üye

Erkeklere yakışan renkler koyun tonlar bunların içerisinde ben gri ve gri tonlarını seviyorum. Çok soğuk memleketlerde uzun ve dolgun atkıları tercih etmemiler akdeniz bölgesi icin el örgüsüne bence gerek yok çok terletir ve sıkar.

6. h

hicran Yeni Üye

Koyu renkler yakışır bencede kelebegim :) Koyun renkleri olmaz ama tatlım.

7. _

_Caroline_ Yeni Üye

Trakyada kış bu sene yine çok sert ve erkek arkadaşıma bir tane atık örmek istiyorum.

8. Murat

Murat Yönetici

Klasik atkı modelleri tercih sebebidir. Birde atkının ipi çok kalın olmamalı.

9. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Bu tur atkilar guzel olabilir, cok fazla kalin olmamali birde materyali rahat olmasi gerekiyor kullanmam icin.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş