Ergen Kızlardaki Utanç Verici Vücut Değişiklikleri

Konu, 'Her Telden' kısmında hayallerim tarafından paylaşıldı.

1. h

hayallerim Yeni Üye

Ergenlik döneminde pek çok kız regl dönemi, vücut kokusu, istenmeyen tüyler ve akne gibi sorunlarla baş ederken birtakım zorluklarla karşılaşmaktadır.

Kızların ergenlik dönemlerinde sormaktan çekindikleri konular şunlardır:

*Göğüsleriniz beklediğinizden çabuk büyüdüyse bu sizin için büyük bir sorun teşkil eder. Neden benim göğüslerim fazla büyük, diğerlerinin göğüsleri küçük gibi sorular ve düşünceler sizi sürekli rahatsız eden ve kafanızdan çıkmayan sorulardır.

*Ergenlik döneminde akneler peşinizi bırakmaz eğer yüzünüzde veya vücudunuzun görünen kısımlarında fazla sayıda akne varsa bu durum sizi fazla rahatsız edebilir. Aknelerden kurtulmak için cildinizi akne giderici sabunlarla yıkayıp, losyon kullanımında bulunursanız bu durum ile daha kolay baş edebilirsiniz.

*Vücutlarında ilk olarak bıyık ve koltuk altı bölgesinde tüylenmeler meydana gelen genç kızlar bunun sadece kendilerinde olduğunu düşünürler. Halbuki bu durum her genç kızda vardır ve ağda, epilasyon ya da tüy dökücü kremlerle bu durumdan kurtulabilirsiniz.

*Ergenlik döneminde ter bezleri önceki dönemlerinize gire daha çok çalışır. Bu durum sizlerin neden böyle pis kokuyorum diye merak etmenize sebep olur. Bu nedenle her gün ılıksu ve sabun ile ılık bir duş alın ve gerisini düşünmeyin.

*Regl olduğum zaman bununla nasıl mücadele edeceğim. Ya sınıfın ortasında olursam, ya üstüm batarsa, herkesten önce ben mi olacağım gibi sorulardır.

Tüm bu durumlarla kolay başetmek istiyorsanız bu konularda sizi eğitebilecek ya da bilgilendirebilecek birinden yardım alabilirsiniz.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş