Ekmekte Antrikot (4 Kişilik) nasıl pişirilir ?

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında FERAH tarafından paylaşıldı.

1. F

FERAH Yeni Üye

Ekmekte Antrikot (4 Kişilik) nasıl pişirilir sorusuna cevap arayanlar için çok güzel bir uygulama seçtim.
    Malzemeler
    4 Dilim Tost Ekmeği
    4 Adet Antrikot
    4 Dilim Çedar Peyniri
    1/2 Çorba Kaşığı Tereyağı
    1 Kase İnce Kıyılmış Dereotu

Yemeğin Tarifi
    Öncelikle mantarları yıkayıp,15 dakika limonlu suda bekletin.Dört parçaya kesip teflon tavaya koyun.Üzerine bir tutam tuz serpin.

Mantarlar suyunu bırakıp çektikten sonra tavaya yarım çorba kaşığı tereyağı ve ince kıyılmış 1 kase dereotunu ekleyin.Birkaç dakika daha pişirin.

Başka bir tavada antikotları kısık ateşte kendi yağıyla kızartın.Antrikotlar kızardıktan sonra tavada kalan etin yağına ekmekleri batırın.Daha sonra ekmeklerin üzerine antrikot ,mantar sote ve en üste de çedar peynirini koyun.

Önceden ısıtılmış 180 dereceli fırında 15 dakika pişirin,servis yapın.

2. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Leziz Antrikot tarifi olmuş uygulayacagım.

3. p

pelindilmen Yeni Üye

Bende antrikot nasıl pişirilir diyordum çok teşekkürler.

4. e

elif_92 Yeni Üye

Yerimi bilmiyorum ama Dana Antrikot nasıl pişirilir iyi bir tarifi olan varmı?

5. Nursena

Nursena Admin

Mantarlı Antrikot (4 Kişilik)

Malzemeler
    1/2 Kg Antrikot
    3 Adet Soğan
    1.5 Su Bardağı Mantar
    2 Çorba Kaşığı Sıvıyağ
    1 Çay Kaşığı Karabiber
    Tuz

Yemek Tarifi
    2 Çorba Kaşığı sıvı yağı tavaya koyup kızdırın. Mantarları irice doğrayıp, yağın içine atın. Piyazlık doğradığınız soğanları da bu yağa ilave edin. Birkaç dakika karıştırıp kavurun. Tuzunu serpin.
    Etleri de tavaya yerleştirip, ters-yüz ederek kızartın. Karabiber ve tuz serpip ocaktan alın. Arzu ederseniz pilav ile birlikte servis yapın

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş