EBA'da Ne Var?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

1. denizkızı

denizkızı Yeni Üye

Bilindiği gibi 29 Nisan Çarşamba ve 30 Nisan Perşembe günleri TEOG sınavı gerçekleşecektir. MEB'in yeni vermiş olduğu karara bakılırsa TEOG sınavının ikinci oturumu olan 30 Nisan Perşembe günü sınav bitimi itibari ile EBA (eğitim bilişim ağı) üzerinden soruların cevapları videolu olarak öğretmenlerin dilinden anlatılacaktır.

Yeni bir uygulama olan bu sistem sayesinde öğrenciler www.eba.gov.tr adresine girdikleri zaman TEOG soru ve cevaplarını hem yazılı hem de sözlü olarak öğretmenler tarafından dinleyip anlayabilecekler.
    ekran-resmi-2015-04-28-14.11.16.png
    Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin soru ve cevapları 30 Nisan günü saat 13.00 itibari ile yayınlanacaktır. Fen teknoloji, İngilizce ve T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin soru ve cevapları ise 30 Nisan Perşembe günü 14:00- 16:00 arası yayınlanacaktır.

EBA'yı incelediğiniz zaman bu sitede 150 binin üzerinde digital eğitim içeriği bulunduğuna şahit olabileceksiniz. Cep telefonu, tablet ya da bilgisayarınızdan faydalanarak
    EBA'da yayınlanacak olan soru ve cevapları takip edebilirsiniz.

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Ey guzel Turkiyem, ulkede 1001 turlu farkli sinav var nedir bu neyin kafasidir :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş