Dünya'nın En Zehirli Böcekleri Hangileridir?

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

1. d

denizfeneri Yeni Üye

Dünya'da yaşayan bazı böceklerin bizi öldürebildiği gerçeğini biliyor muydunuz? Yaptığım araştırma sonrasında gördüğüm böcekler ve edindiğim bilgiler karşısında şaşkınlığımı gizleyemedim ve bunu sizlerle paylaşmak istedim. Sizlerde benim gibi bu böceklerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız buyrun hep beraber öğrenelim.

*Tekerlek Böceği: Bu böcek yaklaşık 4- 5 cm'dir. Bir insanı ısırırsa çok acı verir ve bu böceğin ısırdığı yerde bıraktığı yara yaklaşık 6 ay da geçmez. Kuzey Amerika'da yaşayan bu böcek zehirlidir. Genel olarak tırtıl ve solucanlarla beslenmektedir.
    dunyadaki-en-tehlikeli-bocekler-tekerlek-bocegi.jpg
    *Afrika Böceği: Bu böcek Afrika'da yaşamaktadır. Kobra yılanından 10 kat daha zehirli olan bu hayvan kendinden kat kat büyük hayvanları öldürebilmektedir.
    dunyadaki-en-tahlikeli-bocekleri-afrika-böceği.jpg

*Arıboğan Böceği: Bu böcek tüylü bacakları ile arıları tek tek tutarak felç eder ve yer. Bu böcek genel olarak arı kovanları etrafında dolaşır.
    dunyadaki-en-tehlikeli-bocekler-arı-böceği.jpg

*Dikenli Böcek: Kızıl ya da siyah renkli olan bu böceklerin tüm vücudu dikenli yapıdadır. Aç kaldığı zaman kendi yavrularını bile yiyebilme özelliğine sahiptir.
    dunyanin-en-tehlikeli-bocekleri-.jpg

*Korsan Böceği: Tehlikeli bir böcek türüdür. Dudakları ve gözleri kemirerek kan içip beslenmeyi tercih etmektedir.

dunyadaki-en-tehlikeli-bocekleri-korsan-böcek.jpg

2. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Uww böcekler uzak dursun benden, böceklerden nefret ederim cok guzel yaratiklar ancak alerjim var sevmiyorum =D

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş