Dr. Mustafa Karataş, Gülben Ergen'i nasıl zayıflattı?

Konu, 'Magazin Haberleri' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Admin Yetkili Kişi

  [​IMG]
  Ekranların en sevilen ve takip edilen yüzü Gülben Ergen, ilk oğlu Atlas'ın ardından ikiz bebeklerini dünyaya getirdi. Aldığı kilolarla işi oldukça zordu. Göz önünde olup eski formuna bir an önce kavuşmalıydı. İşte bu noktada en büyük yardımı Dr. Mustafa Karataş’tan aldı.
  Zayıflamanın sanıldığı kadar da zor olmadığını ispatladı bize Dr. Mustafa Karataş. Gülben Ergen’e verdirdiği kilolarla adını son zamanlarda sıkça duyar olduğumuz Karataş ile kabus kilolar ve uygulamaları üzerine konuştuk.

  Son dönemde basında adınızı, Gülben Ergen’i zayıflatan doktor olarak sıkça duyar olduk. Sizin zayıflama yönteminizin diğer doktor ya da diyetisyenlerden bir farkı var mı?

  Genel anlamda ilk belirtmem gereken ayrıntı, tıp doktoru olmamdır. Diyetisyen değilim. 6-7 yıldır profesyonel olarak medikal estetik alanında medikal estetik uzmanı olarak yer almaktayım. Uğraştığımız konu estetik anlamda, incelme ve daha düzgün konturlara ulaştırabilmektir. Yani hastalarıma Pazartesi, Salı, Çarşamba yenilecekler listesi vermek yerine, girdikleri sistemlerin gerektirdiği beslenme düzenlerini ayarlamaktan yanayım. Bahsettiğim gibi estetik incelme ve yağ kaybı ile sağlanan artı cildin sıkılaştırma tedavileriyle ilgili alan benim konumdur.

  Kliniğinizde ne tür uygulamalar yapıyorsunuz?

  Medikal estetik tamamıyla iyileştirme çabalarının yer aldığı tedavi protokollerinin genel isimlendirilmesidir. Sonradan kazanılan yüz ve vücut deformasyonlarına olabilirlik çerçevesinden sunulan çözümlerin gerçek tıbbi karşılığıdır. Kliniğimde vücut deformasyonlarının yanı sıra en çok vaktimi alan, elbette yüzle ilgili yaşlanmanın kazandırdığı olumsuz etkileri silme çabası. Bu konuda hem teknolojiyi doğru ve faydalı şekilde kullanmalı, hem de klasik yöntemlerle match edebilmelisiniz. Dönemsel olarak değişmekle birlikte anti-aging hastalarının yoğunluğu genel olarak daha fazla diyebilirim.
  Gülben Ergen ikizlerinin doğumundan sonra, kilolarını sizin sayenizde verdi. Kendisine hangi işlemleri uyguladınız?

  Gülben Hanım gerçekten her hekimin isteyeceği türden ve olaya multi-displin ile yaklaşan bir hasta. Bu yüzden işimizi oldukça kolaylaştırdı. Çoğul gebelik sonrası elbette yağ fazlalığı, ödem ve cilt elastikiyetindeki deformasyon daha yüksek seviyelere ulaşabiliyor. Fakat hastanın takip edilen diyetinin iyiliği, uygulamasının kusursuzluğu, ultraliz ve radyo frekansla elde edilen direkt yağ kaybı ve sıkılaşma birleşince mükemmel sonuç kısa sürede yakalanabiliyor. Biz de Gülben Ergen’de bu yöntemi uyguladık.

  Nedir bu ultraliz?

  Ultraliz ile düşük frekans ultrasound dalgaları veriliyor ve yağ dokunuzda direkt küçülme meydana geliyor. Bunu harcayabilmeniz için de elbette belli bir beslenme protokolü izleniyor. Radyofrekans ile cilt, cilt altı anlık olarak yüksek ısıya çıkartılıp cildin sıkılaşması sağlanıyor. İlk başta da belirttiğim gibi hastaya öncelikle sistemin avantajlarını ve sonrasında yağsız beslenme protokolünü anlatıyorum. Gülben Hanım bu süreçlere harfiyen uydu.

  Peki, ya cilt altı iğneleri?

  Cilt altına yapılan iğneler konusuna gelince, emziren annelerde uygulamamız elbette mümkün değil. Fakat klasik mezoterapinin de üstün olduğu bazı tedaviler uygulamak mümkün.
  Zayıflamak isteyen kadınlar ne kadar harcamayı göze alarak size gelmeli?
  2000$-3000$ arasında değişir. 6-8 haftalık programlar şeklinde ayarlanıyor.
   

Sayfayı Paylaş