Dondurmalı Buzlu Kahve nasıl yapılır ?

Konu, 'Yemekler' kısmında FERAH tarafından paylaşıldı.

1. F

FERAH Yeni Üye

Dondurmalı Buzlu Kahve
    Malzemeler
    1 büyük fincan Nescafe (yani bildiğiniz usulde Nescafe yapıyorsunuz)
    1 tatlı kaşığı toz şeker
    2 top vanilyalı dondurma
    İsteğe bağlı olarak 2 yemek kaşığı çırpılmış krem şanti veya ince çırpılıp, koyulaştırılmış hazır çiğ krema

Yemeğin Tarifi
    Şimdilerde soğuk kahve modası çok biliyorsunuz? Aslında benim gibi kahve düşkünü bir hanıma, sıcak yaz günlerinde ikram edilecek buz gibi bir kahve bence çok da makbule geçer. Isterseniz üzerine çırpılmış kremada ekleyerek hafif tatlı statüsüne geçebilirsiniz. Bu tarifimiz 1 kişilik olarak hazırlanmıştır.

Bildiğiniz usulde nescafeyi hazırlayıp, içine toz şekeri ilave edip, karıştırıyoruz (siz şekersiz de yapabilirsiniz). Sonra da nescafeyi soğumaya bırakıyoruz. Soğuyan nescafenin içine dondurmayı ekleyip, kaşıkla dondurma iyice eriyinceye kadar karıştırıyoruz. Arzu ederseniz üzerine krem şanti veya kremayı yerleştirin. Onunda üstüne kakao veya nescafe serpiştirerek süsleyin.

Ben kendi usulümde bu kahveyi bir fincan daha su ilavesiyle iyice sulandırıyorum. Siz hangisini isterseniz onu yapın.

2. a

ardenn Yeni Üye

Çok lezzetli bir tarif hazırlamışsınız elinize sağlık

3. d

deren Yeni Üye

Çok lezzetli bir tarif hazırlamışsınız elinize sağlık

4. m

melepek Yeni Üye

Ev hanımları için kolaylık sağlayan bir tarif.

5. Murat

Murat Yönetici

Daha önceden denemedim, buz kahve dondurma.. Farklı bir şey gibime geliyor.

6. i

irem Yeni Üye

Dondurmalı Buzlu Kahve yaz günlerinde sıkça tüketilebilecek bir içecek bence

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş