Domuz gribinde sevindiren gelişme

Konu, 'Genel Sağlık Bilgileri' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

1. yosun

yosun Süper Yönetici

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, şu ana kadar 250 bin kişinin domuz gribi aşısı olduğunu belirterek 400 bin kişinin de hastalığı atlattığının tahmin edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, Refik Saydam Hıfzzıssıha Merkezi’nde yapılan test ile 1100 kişinin domuz gribine yakalandığı tespit etmişti.

Akdağ, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı konuşmada, “Domuz gribi nedeniyle 5 bin kişi ölecek” gibi bir ifadeyi hiç kullanmadığını belirterek, “Risk var dedim, ama tedbir alınmazsa dite de belirttim” dedi.

Akdağ, getirilen aşıların hamilelere uygulanabileceğini, ancak ekstra bir tedbir olarak içinde daha az madde bulunan Kasım sonu gelecek aşılar tercih edileceğini söyledi.

2. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

ben yinede aşı olmamayı düşünüyorum elimden geldigince tedbirlerimi alıyorum bu domuz gribide korkutmuyor degil aslında.

3. yosun

yosun Süper Yönetici

canım asıyı vurulsanda 10 kendini koruman lazımmış 10 gün bu muhakkakki dısarı cıkacaksın işe gideceksin hasta olabilirsin bu imkansizz eve kapanacak halimiz yokya....

4. Nehir

Nehir Bölüm Yöneticisi

kesinlikle katılıyorum canım
    Ekinezya ve sarımsak tableti içiyorum kızımada İmuneks aldım korunmak için elimden gelen önlemleri alıyorum

5. yosun

yosun Süper Yönetici

en güzeli canımm iyi yapıyosun vallaa .....

6. I$ık

I$ık Gümüş Ufağı

Bol bol Nar yiyelim Ada çayı tüketiminin yanında haftada 2 gün balık tüketelim sonrada güzel güzel evimizde bebeklerimizle oynuyalım :))))

7. yosun

yosun Süper Yönetici

haklısın ışıkcımmmmmm :))

8. m

madamalev Yeni Üye

Bence şaka gibiydi ya hersene hersene ayrı birşey

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş