Doğum Sonrası Kilo Verme

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

1. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Hamileliğin üçüncü atından sonra annelerde hızlı bir şekilde kilo alma eğilimi görüldüğü bilinen bir gerçektir. Hamile iken bu kilo alımı kimi zaman fark edilmediği gibi önemsenmemektedir; ama doğumdan sonra kilolarını fark eden bayanlar bu durumdan rahatsızlık duymaya başlarlar. Gebelik esnasında alınan 7- 25 kilo arasındaki kilolardan kurtulmak ne kadar zor olsa da asla imkansız değildir.

Yaptığım araştırma sonuçlarına göre sizlere bitkisel bir zayıflama çayı tarifi vermek istiyorum. 3 parça zencefil, 1 limon kabuğu - doğranmış - iki kilo su içerisinde kaynatılıp ocaktan alınır. Sonra içine bir parça kabuk tarçın ve 1 çorba kaşığı bal ilave edip demlenmesini bekleyin. Gün içerisinde bu çaydan tüketmelisiniz. Ama tüketimlerinizi gerçekleştirirken her bardaktan sonra 2 saat beklemeye özen göstermelisiniz. Ayrıca egzersiz yapmayı ihmal etmemelisiniz. Doğum ardından lohusalık evresinde asla herkesin elinize tutuşturduğu her şeyi yememeye özen gösterin. Doğum sonrası da kilo alımınızın önüne bu şekilde geçebilirsiniz.

2. Murat

Murat Yönetici

Doğum sonrası kilo vermek yanlış bir kavram, doğum sürecinde fazla kilo almamak doğrusu. Kilo alırsınız belki de verirsiniz ancak bu sizi çok yıpratır. Bunun içindir ki gebelik süreci çok önemlidir.

3. dilayim

dilayim Bölüm Yöneticisi

Aynen katılıyorum. Ben de hamile kaldıktan sonra son derece özen gösterdim ve fazla kilo almadım. 6 kilo gibi bir değişim oldu. ŞU an 33. haftadayım umarım böyle devam eder yoksa kilo vermek yaş ilerledikçe gerçekten zor bir süreç.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş