Doğmadan Önce Bebeğin Rabbiyle Konuşması

Konu, 'Dini Hikayeler' kısmında sibel 75 tarafından paylaşıldı.

1. s

sibel 75 Yeni Üye

Yeni doğacak bebeğin rabbiyle konuşması
    doğumdan önce bebeğin rabbiyle konuşması
    bebeğin doğmadan bir gün önce rabiyle konuşması
    bebeğin dünyaya gelmeden önce rabbiyle konuşması

-Bir zamanlar dünyaya gelmeye hazırlanan bir bebek varmış.Bir gün Rabbimize sormuş:
    -Rabbim beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler, fakat ben o kadar küçük ve güçsüzüm ki, orada nasıl yaşayacağım?
    -Tüm meleklerin arasından bir tanesini senin için seçtim. O seni bekliyor olacak ve seni koruyacak. Meleğin sana
    her gün şarkı söyleyecek ve gülümseyecek. Böylece sen onun sevgisini hissedecek ve mutlu olacaksın.
    - Peki insanlar bana bir şey söylediklerinde dillerini bilmeden söylenenleri nasıl anlayacağım?
    - Meleğin sana dünyada duyabileceğin en güzel en tatlı sözcükleri söyleyecek, konuşmayı dikkatle ve sevgiyle sana o öğretecek.

- Dünyada kötü adamlar olduğunu duydum, beni kim koruyacak?
    - Meleğin seni kendi hayatı pahasına dahi olsa daima koruyacak. Fakat ben seni bir daha göremeyeceğim için çok üzgünüm ama biliyorum ki, meleğin sana sürekli benden söz edecek ve iyi bir insan olmanın yollarını sana öğretecek.
    -O sırada Cennette bir sessizlik olur ve dünyanın sesleri cennete gelmeye başlar, bebek artık dünyaya gelmek
    üzere olduğunu anlar ve son bir soru sorar.
    - Rabbim eğer doğmak üzere isem lütfen çabuk söyle bana meleğimin adı ne?
    - Meleğinin adının önemi yok yavrum sen onu 'ANNE' diye çağıracaksın...

2. E

Esram Yeni Üye

Bebekler bizlere Allah'ın hediyesi onlara gözümüz gibi bakmalıyız

3. F

Fıstık Yeni Üye

Yaradan her şeyi düşünmüş

4. d

duygu77777 Misafir

:) Allah c.c herseyi ne guzel dusunmus kurban ooayim ona

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Şubat 2015
  5. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Her bebek masum dogar.

6. Murat

Murat Yönetici

Rivayetler.. Bebek anne karnında ne yaşadı bilemez ve dolayısı ile anlatamaz, kişi 1 yaşında ne olduğunu bile hatırlamaz. Şu bir gerçek ki Allah insana fıtrat olarak eğitim verir ve bebek dünyaya gelmeden anne karnında hatırlamadığı bir eğitim alır ancak bu eğitimi veren hakkında kesin bir bilgi yoktur. Bilinen tek şey Allah'ın muhteşem bir şekilde insanın dünyaya gelmesini sağlamasıdır. Ancak burada bir muhabbet konuşma olduğunu tahmin etmiyorum.

7. Özkan özcan

Özkan özcan Misafir

Bu konu hakkında ayet yada rivayet yada tesvir var mı bilen kardeşim aciklama yapabilir mi.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş