Dinazorlar Neyle Beslenirlerdi?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Dinazor Ne Yer Pardon Ne Yerdi?
    Dinazorlar ne yerlerdi
    Dinazorlar neyle beslenirlerdi

Bilimsel araştırmalar dinozorların tarih öncesi, dünyanın her kıtasında yaşadıklarını gösteriyor. Son olarak 1986 yılında Antarktika'da zırhlı ir "Ankylosaurus"a ait fosil ve bir "Drnithopood" iskeletinin bir bölümü ortaya çıkarıldı.
    Alaska'da elde edilen dinozor bulgularıyla birlikte, onların Kuzey Kutbu enlemlerinde de yaşadıkları kanıtlandı. Ne var ki, dinozorların büyük bir bölümü soğuk ve kış olan bu kutup bölgelerinde bütün bir yılı geçirdikleri söylenemez, yaz aylarında düşmanları tarafından kovalanan otobur dinozorların bazılarının kuzeye, Batı Kanada'ya doğru giderek, taze yiecek aramışlardır. Burdan dinazorların otçul yaratıklar olduğu söylenebilir.
    Dinozorların soylarının tükenmesindeki etken büyüklükleri değilse de, onların yeme alışkanlıklarıydı. Sadece bir tek çeşit bitki ile beslenen dinozorlar, belki de bu bitkilerin ortadan kalkmasıyla yok oldular. Belki de, seçebilme özelliklerinin var olmaması nedeniyle zehirli bitkileri yiyerek öldüler.
  2. Cok ciddi ve heyecanli bir gecmis tarihleri var. Arastirmasini yapmak isterdim.
  3. Araştırmasını bende yapmadım ama hep nedense otçul olduklarını düşündüm
  4. Misafir

Misafir Misafir

Dinazor ot yeseydi dünya Kuraklıktan geçilmezki Bence o Çağa ait bazı daha gelişmiş canlılarla beslenmişlerdir

Sayfayı Paylaş

Misafirler bu sayfaya şu kelimeleri arayarak geldiler:

1. dinazorlar neyle beslenir

,
  2. dinazorlar ne yer