Dilek Budak Biyografi-Dilek Budak kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

1. A

Almira Yeni Üye

Dilek Budak

İstanbul doğumlu. Üsküdar Musiki Cemiyetinde bir yıl ders aldı. Batı eğitimini Avni Uygun’dan aldı... Kısa bir süre gitar dersleri aldı... 200’e yakın kendisine ait söz ve bestesi var. İlk albümünde kendisine ait 5 söz ve bestesini yorumladı... İkinci albümü kendisine ait 5 söz ve beste olmak üzere 7 şarkının sözü kendisine ait...

"Müziğe atılmam lise yıllarında başladı. Artık kendi geleceğimi kararlaştırmak aşamasındaydım. Önce aile içinde müziğe ve yorumculuğa yatkın olduğum konusunda destek aldım. En büyük desteğim bu konuda annem ve ağabeyimden gördüm... "

İlk albümü 2003 Nisan’ında yaptığı "Aşka Yürek Gerek" oldu.. Dilek Budak bu albümde yer alan "Aşka Yürek Gerek" şarkısıyla 2003 yılına damgasını vurdu.

HAKSIZLIĞA TAHAMMÜLÜ YOK

Dilek Budak en büyük isyanını "Aşka Yürek Gerek" şarkısının başkaları tarafından haksız bir şekilde yorumlanması sırasında gösterdi: "Dürüstlükten şaşmam. Şöhret ve ünlü olmak adına bana ters gelen şeyleri kabul etmem. Bana yanlış gelecek yola girmem ve aynı yoldan asla gitmem... Mütevaziyim. Yaptığım besteler bir gün hak edeceğim yere geleceğime inanıyorum. Asla gösteriş yapmayı sevmiyorum..."

AŞKTA MUAMMA OLMAZ!

Besteci ve söz yazarı kimliğine giderek pekiştirmeye çalıştığını belirten Dilek Budak günümüzdeki belirsizlikleri anlattım."

Zoraki beste yapmadığını belirten Dilek Budak "Canım" albümlerinde yer alan "Canım’ın" sözleri en kısa sürede yaptığı beste olarak nitelendiriyor. "tamamlayamadığım hiçbir şarkım olmadı. Çünkü yapı olarak hiçbir işimi yarım yapmayı sevmem ..."

Dilek Budak 2. albümünde "Canım" da Yunanca üç besteyi yorumladı. Bunlar "Muamma" ve "Yıldızlar".

SPORTMEN YORUMCU

Sporla çok içli olan Dilek Budak bir karşılaşma sırasında burnunun kırılması üzerine "annesinden veto" yemiş ve bu spora ara vermek zorunda kalmış...

İLK ALBÜMDE HAKSIZLIĞA UĞRAYINCA KENDİ ŞİRKETİNİ KURDU

Dilek Budak müzik dünyasında hem çok büyük çıkış yapan hemde başından talihsizlikler geçen genç bir yorumcu... İlk albümünde haksızlığa uğrayınca kendi aile şirketini kurdu. Ağabeyi Recep BUDAK kardeşi Ayhan ve Dilek Budak’ın kurucuları arasında olduğu RBM işte böyle doğmuş...

2. H

Hoca Yeni Üye

burnunu yaptırdıktan sonra daha da çirkinleşmiş olan kötü sesli şarkıcı..

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş