Derslere nasıl konsantre olunur

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

1. Goksel

Goksel Admin Yetkili Kişi

Eğitim hayatınızda ders dinlerken yada ders çalışacağınızda bir konsantre problemi yaşıyorsanız yapmanız gereken aslında çok basit.

Öncelikle çalışacağınız ders için kafanızı tamamen çalışmaya endesklemeniz gerekir. Araya hiçbirşey girmemelidir. Dikkatinizi dağıtacak yada siz çalışırken sizi engelleyecek ortamdan uzak durmalısınız. Tek hedefiniz çalışacağınız ders olmalı.

Ders çalışacağınız ortamda yaratmanız gereken belirli unsurlar vardır. Bunları yarattığınızda faydasını göreceksiniz
    • Aydınlık olmalı,
    • Havalandırması bulunmalı,
    • Rahat bir sandalye olmalı (ama çok da rahat olmamalı),
    • Ders çalışma materyalleri için yeterince geniş bir masa mevcut olmalı.
    Birde çalışacağınız ortamda kesinlikle olmaması gereken unsurlar vardır bunlar ise ;

• İştirak etmek istediğiniz bir başka faaliyet görüş alanınız içinde olmamalı,
    • Yakında telefon bulunmamalı,
    • Yakınınızda duyabileceğiniz yüksek sesli bir yayın olmamalı,
    • Televizyon olmamalı,
    • Yanınızda çok konuşan veya konuşmayı seven bir arkadaşınız bulunmamalı,
    • Yakında içi harika yiyecek alternatifleriyle dolu bir buzdolabı bulunmamalı.
    Ders çalışmak için planlama yapın. Bu planlamayı yaparken kısa aralıklı planlar yapmanız daha faydalı olacaktır. Öğreğin matematikten 10 adet soru çözeceğim yada fizikten belirli bir konunun üzerinden geçeceğim gibi. Bu şekilde planlamalar sizi başarıya taşıyacaktır.

2. Murat

Murat Yönetici

Bir çocuk temelden ders çalışmaya ve programlı çalışmaya alışmışsa bu sorunu yaşamaz. Tembel her zaman tembeldir. Ders çalışmaktan zevk alan nesillere..

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş