Depremden Sonra Emniyet Müdürlüğünün Görevleri Nelerdir

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Şuşu tarafından paylaşıldı.

1. Şuşu

Şuşu Yeni Üye

Emniyet Müdürlüğü Depremde Ne yapar

Emniyet Müdürlüğü depremden sonra neler yapar

Emniyet Müdürlüğü halkı deprem hakkında bilgilendirmelidir. Deprem sonrasında insanlar arasında depremle ilgili doğru olan veya olmayan haberler yayılabilir. Emniyet Müdürlüğü olan depremle ilgili doğru olan bilgileri insanlara vermelidir.
    Ayrıca arama kurtarma çalışmalarında bölgeyi iyi tanıyan emniyet personelinden yardım alınabilir. Polisler çadır kurmada vatandaşlara yardımcı olurlar. Vatandaşların getirdiği yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlarlar. Gıda ve çadır dağıtımında kargaşalığı önlemek için gerekli düzenlemeleri ve koordinasyonu sağlarlar. Ayrıca Deprem zedelere asıl görevliler gelene kadar psikolojik destek verebilirler.

2. emin arslan

emin arslan Misafir

deprem sonrası deprem oluşmadan önce deprem çantası hazırlamalıyız . depremden sonra ise kıılayın bize yapacağı yardıma bırakmalıyız benim sormak istedigim soru şudur: (deprem sonrasında polislerin üstleneceği görev nedir...) ben üstün zekalı biri değilim ama çalışırım öğretmenimi çok seviyorum;soruma cevap verirseniz sevinirim iyi günler .................. insallahh bir gün karşılaşırız

3. Badem

Badem Yeni Üye

Depremi rabbim hiçbir kuluna yaşatmasın

4. çok yardımcı oldu

5. Taha

Taha Yeni Üye

Ülkemiz deprem ülkesi olduğundan emniyetin üzerine düşen görevlerde mevcuttur.

Sayfayı Paylaş