D&P Parfüm İsimleri Listesi

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında QsqE tarafından paylaşıldı.

1. QsqE

QsqE Cadı Üye

D&P parfüm isimleri
    D&P parfümlerinin listesi

ÇİÇEK
    Bu sınıftaki parfümlerde ana koku olarak bir veya daha fazla çiçeğin kokusu kullanılır. Bir çiçeğin kokusu kullanılarak üretilmiş parfümlere soliflore denir. En çok çeşite sahip koku ailesidir. Gül,yasemin, inci çiçeği, karanfil, nergis, gardenya, sümbül teber ve menekşe bu sınıftaki belli başlı örneklerdir.

ORYANTAL
    Parfüm sanayinde kullanılan en büyük koku sınıflarından biridir. Ağır kokuların bulunduğu sınıftır. Tarçın,kakule,kişniş,zencefil,vanilya,vetiver,sand al ağacı,sedir ağacı,misk, amber bu sınıfa örnek verilebilir.

MEYVE
    En eski koku ailelerinden biridir. Mandalina , portakal çiçeği, şeftali, liçi,misket limonu,papaya, elma, bergamot, kayısı, kavun, çarkıfelek ve ananas örnek verilebilir. Meyveli kokuların temiz, yumuşak bir coşkunluğu vardır. Meyveli parfümler genellikle turunçgil kokularının ağırlıkta olduğu çiçek ve meyve aromalarını da içeren karışımlardır.

YEŞİLLİK
    Bu koku sınıfını tanımlayan kelime tazeliktir. Çam, ardıç, biberiye, sümbül bu sınıfa örnek verilebilir.

OZON-OKYANUS
    Yeni bir koku sınıfıdır. Kokuları insana deniz kokusunu, taze dağ havasını anımsatır.Daha çok sentetik uçucu yağların bulunduğu koku sınıfıdır.

ŞİPRE
    Şipre koku ailesi 1917

2. K

Karakiz Yeni Üye

Dp parfüm fiyatları 2011'de ne gibi degişikliklere ugradı hala pahalımı? Birde En çok kullanılan parfüm isimleri nelerdir?

3. A

Abdullah Yeni Üye

Acaba en çok kullanılan parfüm isimleri hangisi?

4. b

ben Misafir

parfüm fiyatları aynı fakat güzel bir bayan parfümü bulamadım kendime...

5. M

Misafir Misafir

D&p en gÜzel bayan parfÜmÜ brİthney spears fantasy dene bence Çok gÜzel :)

6. M

Misafir Misafir

bence en güzel koku şener şans 4 senedir kullanıyorum ve cokda kalıcı oya

7. M

Misafir Misafir

Şener mi?hahahahah şener şendir o.

8. i

irem Yeni Üye

Çiçek kokulu parfümleri seviyorum

9. Z

Ziyaretci Misafir

arkadaşlar ben dpden p5 kodlu parfümü kullanıyorum kokusu gerçekten çok güzel ve kalıcı da sabah sık akşama kadar kalıyo kokusu ama şunu öğrenmeye çalışıyorum parfümün adını dpde sordum bana vanmilya dedi internetten araştırdım öyle bişey çıkmadı sanıyorum orjinallerini almayalım diye dp isimleri doğru vermiyo diye düşünüyorum ne kadar doğru tartışılır. daha sonra dpdeki parfümleri kodlarıyla birlikte isimlerini araştırdım P5 kodlu parfümün adı Curare POISON imiş doğru olup olmadığını bilen var mı ?? yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum... (erkek parfümünden bahsettiğimi belirtmek istiyorum) :))

10. M

Misafir Misafir

ya ortalama fiyatlar nasıl ??

11. M

Misafir Misafir

küçük boy 13 büyük boy 22 set 27 küçük boyu bana 1 ay yetiyor üstelik parfümle yıkanan bir insan olarak söylüyorum bunu en güzel bayan koku kodu m9,n1

12. Murat

Murat Yönetici

Hacı yağı kullanıyorum çok iyi geliyor :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş