Cumaları Okunması Gereken Dualar

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

1. Murat

Murat Yönetici

Biz Müslümanlar için bereketli bir gün olan Cuma günlerinde okunması gereken bir çok güzel dualar var, kim saf bir gönülle Rabbinden bir şey isterse ona dönüş yapılır.
    İslam Dininde Cuma günü biz müminlerin bayramıdır.Bu mübarek günü en iyi şekilde değerlendirmek için bilmemiz gereken bir çok şey var kitaplarda okuduğum kadarıyla sizlerle paylaşmak istiyorum Cuma günü okunacak dualardan bazılarını. Rabbim gönülden yapılan tüm dualarınızı kabul etsin Hayırlı Cumalar.

Cuma gecesi Kuran-ı Kerim'den Yasin süresini okuyan kişinin günahları affolur ve Allah tarafından işlediği günahları affedilir.Cuma gecesi Kehf suresi mutlaka okumanız tavsiye edilir. Kehf süresini Cuma günü okuyan Kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur Allah'ın izniyle.

Cuma günü cuma namazının ardından bu duayı okumalıdır;Allahümme ya ganiyyü, ya hamidü, ya mübdiü, ya mu idü, yâ rahîmü, ya vedûd. Eğnini bihalâlike an haramike ve bifadlike ammen sivake.

Anlamı - Manası

Ey Gani Hamid, Mübdi, Mu id, Rahîm, Vedüd olan Allahım. Beni halal ettiklerinle iktifa ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsan ederek beni Senden başkasına muhtac etme! demektir.

Cuma günü bin kere Ya Allah esmasını çeken kişi evliyalar sınıfına katılılmaya hak kazanır.

Ayrıca Cuma günü ikindi namazı ile güneş batmasına kadar Allah dan dilediğiniz herşeyi isteyin.Bol bol Dua edin.
    Cuma günü La ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel erdi ya zel celali vel ikram bu dua ile dua eder ve Allah dan isterse Allahu teala mutlaka duanıza karşılık verir.

Cuma günü akşam ezanına 45 dakika kala Ya Meliki Muktedir sin Allah ım bana yardım et ismini (100) defa tekrarlayıp sonrada dileğinizi dileyin, sıkıntınız gider,huzura ve rahata erersiniz Allahın izniyle.

Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş